آِیا عمر جبهه النصره در سوریه به سر آمده است؟

به گزارش مالکوم، ترور بعضی از سران جبهه النصره و پناه آوردن عناصر خارجی این گروهک به کشور های اطراف، به ویژه ترکیه، حکایت از آن دارد که عمر این گروه تروریستی در سوریه به سر آمده است.

آِیا عمر جبهه النصره در سوریه به سر آمده است؟

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ترور بعضی از سران جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) و پناه آوردن عناصر خارجی این گروهک به کشور های اطراف، به ویژه ترکیه، نشانه هایی است از سرانجام عمر جبهه النصره در سوریه.

در گزارشی که وبگاه خبری جهان الوطن بتازگی منتشر نموده، با اشاره به پیروزی های اخیر ارتش سوریه آمده است: به نظر می رسد سرنوشت گروه های تروریستی سوریه به سرانجام خود نزدیک شده است، بویژه آنکه ارتش سوریه هر روز با تار و مار کردن عناصر این گروه ها در جای جای خاک سوریه با آن ها مقابله می نماید.

ارتش سوریه، در روز های گذشته، خاطرنشان کرد که چند تن از رهبران گروهک های تروریستی را از میان برداشته است و کنترل دو روستای ام الخلاخیل و الزرزور در معرة النعمان در شمال غرب سوریه را به دست گرفته است، افزون بر روستای المشیرفه که پس از درگیری با شبه نظامیان مسلح جنوب ادلب در ضربه ای پیشگیرانه به کنترل ارتش سوریه درآمد.

از طرفی دیگر، قتل مرموز فرماندهان جبهه النصره در ادلب در میان حامیان این گروه، جنجال و موجی از بی اطلاعی به پا نموده است. همزمان، نظرات تحلیلگران نیز در این ارتباط، یکدیگر را نقض می نماید. آخرین حادثه قتل سران جبهه النصره مربوط می گردد به ابوالولید الموحد یکی از سران این گروه در شمال ادلب؛ اما باید توجه داشت که موضوع قتل سران این سازمان تنها به اینجا ختم نمی گردد.

بر اساس گزارش های غرب، شکست پی درپی گرو های مسلح در سوریه باعث شده است تعدادی از عناصر مسلح این گروه ها پا به فرار بگذارند و به سمت مرز های ترکیه بازگردند؛ که این خود نشان از ریزش عناصر آن ها دارد. در همین ارتباط، روزنامه گاردین نوشته است، تعداد زیادی از نیرو های مسلح خارجی، از مبارزه برای قدرت های تندرو دست برداشته اند. آن ها در کوشش بودند که خود را به خاک ترکیه برسانند.

در گزارش جهان الوطن آمده است: دنبال کنندگان مسائل سیاسی سوریه برای اشراف پیداکردن بر منافع آمریکا و غرب در منطقه و به ویژه در سوریه، نیازی به توانایی هایی خارق القاده ندارند. در این ارتباط، بی راه نگفته ایم اگر ادعا کنیم که واشنگتن به این یقین رسیده که ناتوان تر و سست تر از آن است که اهداف خود را در سوریه محقق کند و آن را به کیان هایی دوگانه و نژادی تقیسم کند. درست همین جا بود که واشنگتن سقف بهره گیری از سازمان های مسلح و برادران آن را کاهش داد؛ گروه هایی که وسیله برای تحقق اهداف آمریکا در منطقه بودند.

تمام نشانه ها حاکی از آن است که قدرت سازمان های تندرو در ادلب رو به ضعف نهاده است و این یعنی پیروزی ارتش سوریه و هم پیمانان آن؛ از این رو به نظر می رسد که حضور جبهه النصره در ادلب نیز زیاد طول نخواهد کشید، زیرا ارتش سوریه از هر جهت دایره را بر این گروه تنگ و تنگ تر می نماید به طوریکه چشم انتظار سرانجام توان جنگی این گروه و وارد کردن ضربه نهایی به آن است.

در همین ارتباط، بعضی منابع در سوریه نیز گزارش کردند که این سازمان از چند بحران رنج می برد؛ بحران هایی که قدرتش را به شدت تضعیف نموده است. این موضوع احتمال خروج این سازمان از ادلب و مناطق اطرف آن را بیشتر و بیشتر می نماید به ویژه آنکه نظام سوریه و هم پیمانان آن هواپیما های جنگی در اختیار دارند و این یعنی دمشق توان یک سره کردن کار این سازمان های تروریستی را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 605

به "آِیا عمر جبهه النصره در سوریه به سر آمده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آِیا عمر جبهه النصره در سوریه به سر آمده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید