اطلاعیه سازمان انرژی اتمی درباره بازداشت موقت بازرس آژانس اتمی در تاسیسات نطنز

به گزارش مالکوم، سازمان انرژی اتمی ایران درباره خبر منتشر شده درباره بازداشت یکی از بازرس ها در یکی از سایت های اتمی بیانیه صادر کرد.

اطلاعیه سازمان انرژی اتمی درباره بازداشت موقت بازرس آژانس اتمی در تاسیسات نطنز

به گزارش ، به نقل از دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، هفته گذشته ایران از ورود یکی از بازرسان آژانس به سایت غنی سازی نطنز جلوگیری نموده است. گفته می شود علت این اقدام ایران نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشکوک بوده است. به طور معمول کلیه بازرسان و وسائل همراه آنان در بدو ورود به هر یک از سایت های هسته ای مورد تفتیش و کنترل قرار می گیرد. ظاهرا هنگام ورود این خانم بازرس تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری شده مراتب به آژانس منعکس شده و از طرف ایران به آژانس اعلام می شود که پذیرش قبلی این بازرس لغو شده تلقی می شود.

ایران همچنین خواهان همکاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است که آژانس نیز در پاسخی کتبی این موضوع را می پذیرد. در نتیجه لغو پذیرش بازرس وی با ناتمام گذاشتن ماموریت خود ایران را به مقصد وین ترک نموده است. تحقیقات در این خصوص ادامه داشته و قرار است فردا نماینده دائم ایران در آژانس گزارش کاملی در این رابطه به اعضای شورای حکام ارائه نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 دی 1398 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 557

به "اطلاعیه سازمان انرژی اتمی درباره بازداشت موقت بازرس آژانس اتمی در تاسیسات نطنز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه سازمان انرژی اتمی درباره بازداشت موقت بازرس آژانس اتمی در تاسیسات نطنز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید