امیر کویت با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد

به گزارش مالکوم، امیر کویت ضمن موافقت با درخواست استعفای نخست وزیر این کشور، از او خواست تا تشکیل کابینه جدید، ریاست دولت پیش برد امور را برعهده بگیرد.

امیر کویت با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد

به گزارش گروه بین الملل مالکوم، صباح احمد جابر الصباح امیر کویت با استعفای جابر مبارک الحمد الصباح، نخست وزیر این کشور موافقت کرد.

مرکز ارتباطات دولتی کویت در حساب توییتری به نقل از طارق المزرم، رئیس این مرکز و سخنگوی دولت پنجشنبه (23 آبان) گزارش داد که امیر کویت طی بیانیه ای، با درخواست استعفای نخست وزیر موافقت نموده ولی او را مکلف به ریاست دولت پیش برد امور تا تشکیل کابینه جدید نموده است.

نخست وزیر کویت صبح امروز درخواست استعفای خود را به صباح احمد جابر الصباح داده بود. این دومین استعفای مقام کویتی طی دو روز گذشته است. (+)

پیشتر جنان رمضان بوشهری، وزیر کار و خدمات عمومی کویت با اعلام وصول طرح استیضاح خود در مجلس کویت کناره گیری کرد و گفت که استعفایش با هدف جلب اعتماد به دولت اجرا شده است.

طی ماه های گذشته اعتراض ها به عملکرد کابینه دولت به دنبال ناتوانی مقام های دولتی در مدیریت شرایط بحرانی به دلیل بارندگی و سیل افزایش یافته و با تظاهرات مردمی هفته گذشته، این اعتراض ها به اوج خود رسید.

این اعتراض ها که بیشتر از سوی طبقه بدون ها و با فراخوان یکی از نمایندگان سابق مجلس امت کویت صورت گرفت، نوک پیکان نارضایتی ها را به سمت مرزوق غانم، رئیس این مجلس و دولت کویت نشانه رفت. (+)

بِدون ها یا همان بدون تابعیت ها به آن دسته از شهروندان کویتی اطلاق می گردد که به دلیل عدم اصالت کویتی فاقد هرگونه تابعیت چه کویتی و چه غیر کویتی هستند. معمولا اجداد و پدران آن ها طی دهه های گذشته در کویت مستقر شدند و دولت این کشور تا به الآن، آن ها را به عنوان شهروند به رسمیت نمی شناسد.

معترضان کویتی از دولت خواسته اند سریعاً به تبعیض علیه خود انتها داده و قوانین دست وپا گیر و ظالمانه را در راستای تحقق حقوق شهروندی خود و ایجاد اشتغال برای جوانان تغییر دهد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 581

به "امیر کویت با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر کویت با استعفای نخست وزیر این کشور موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید