ایجاد شهرک دیپلماتیک در مرکز همایش های بین المللی اصفهان

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه تاکید کرد ساخت مرکز همایش های بین المللی اصفهان (سالن اجلاس سران)، یک دستاورد بزرگ اقتصادی، مدیریتی، علمی و فناوری در این شهر است که قابلیت بهره برداری در سطح اجلاس منطقه ای را دارد.

ایجاد شهرک دیپلماتیک در مرکز همایش های بین المللی اصفهان

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف روز جمعه در بازدید از طرح مرکز همایش های بین المللی اصفهان افزود: شرکت های دانش بنیان در این مرکز، پیروز به طراحی سقفی شدند که وزن آن در هر مترمربع از 150 به 50 کیلوگرم کاهش یافته که دستاورد بزرگی در عرصه علم و فناوریست.

ظریف با تاکید بر اینکه طراحی این مرکز نسبت به سالن مجمع عمومی سازمان ملل متحد، زیباتر و مدرن تر است، گفت: امکانات جانبی این مرکز، متعدد و پیش بینی هایی که برای احداث هتل و مراکز دیپلماتیک و تجارت جهانی در آن صورت گرفته، بسیار دقیق، به جا و استاندارد است.

وی با بیان اینکه استفاده از سالن مرکز همایش های بین المللی، بسیار مهم است و باید در این زمینه طراحی لازم صورت گیرد، گفت: با توجه به بخش های مختلفی که در این طرح در نظر گرفته شده است، می توان از آن به عنوان مجموعه همایش های بین المللی در سطح منطقه استفاده کرد که مشابه آن را ندیده ام.

ظریف با اشاره به اینکه وزارت امور خارجه پیگیر حضور سرمایه گذاران خارجی علاقه مند برای تکمیل هتل های این مرکز است، گفت: پیشرفت قابل توجه طرح مرکز همایش های بین المللی اصفهان و بهره برداری از نمایشگاه جدید بین المللی این شهر گویای مدیریت خوب شهری و حمایت استانداری است.

وزیر امور خارجه اظهار امیدواری کرد که چند هفته آینده تفاهمنامه ای با شهرداری و استانداری اصفهان برای استقرار شهرک دیپلماتیک در این مرکز امضا شود.

وی گفت: لازم است در این مرکز جاذبه هایی برای سفارتخانه ها خارجی ایجاد و دفاتری بصورت کنسولگری با هماهنگی شورای تامین استان و سایر دستگاه ها، تاسیس شود.

ظریف با تاکید بر اینکه نباید صرفا روی مرکز همایش های بین المللی دولتی کار کرد، افزود: بخش خصوصی بیشترین تعداد همایش ها را دارد و می تواند در صورت رفع تحریم ها، یکی از جذاب ترین محل ها برای سرمایه گذاری باشد.

وی با اشاره به امکان ارتقای دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان تا سطح اداره کل اشاره افزود: دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مشهد بدلیل اهمیت این شهر و حضور گسترده اتباع و کنسولگری های خارجی به اداره کل ارتقا یافت و دفتر اصفهان هم می تواند آینده بسیار روشنی در این زمینه داشته باشد.

وزیر امور خارجه همچنین با تاکید بر اینکه اقدامات بسیار خوبی در استان اصفهان صورت گرفته است، اظهار امیدواری کرد که مشکل آب بصورتی که منافع همه از جمله مردم اصفهان را در نظر بگیرد، در دوران همین دولت حل و فصل شود و به نتیجه برسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1599

به "ایجاد شهرک دیپلماتیک در مرکز همایش های بین المللی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد شهرک دیپلماتیک در مرکز همایش های بین المللی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید