برزیل، اندونزی و ترکیه از جمله خریداران واکسن چینیِ سینوفارم

به گزارش مالکوم، اداره ملی نظارت بر داروی چین استفاده از واکسن کرونای شرکت دولتی سینوفارم را رسما تائید کرد و اکنون برزیل، اندونزی و ترکیه از جمله خریداران این واکسن هستند.

برزیل، اندونزی و ترکیه از جمله خریداران واکسن چینیِ سینوفارم

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، رسانه های چین گزارش دادند که میزان اثربخشی و کارآیی واکسن سینوفارم 79 درصد تشخیص داده شده و سهولت دسترسی و قابلیت مصرف آن به استاندارد سازمان دنیای بهداشت و اداره ملی نظارت بر داروی چین رسیده است.

زنگ ییکسین، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین پس از صدور پروانه برای واکسن سینوفارم گفته است که این واکسن را اکنون می توان برای واکسیناسیون اقشار و گروه های پرخطر در برابر ویروس کرونا مورد استفاده قرار داد.

روزنامه South China Morning Post گزارش داده است که واکسیناسیون 50 میلیون شهروند چین با این واکسن پیش از شروع جشن های سال نو چینی در ماه فوریه 2021 برنامه ریزی شده است.

به گفته سینوفارم، واکسن مجوز گرفته در دو نوبت باید تجویز گردد. این واکسن با 79 درصد کارایی بعد از واکسن های بیوان تک با 95 درصد تاثیر و مُدرنا با 94 درصد کارایی قرار گرفته اما تاثیر و کارآیی آن بالاتر از واکسن آسترازنکا قرار گرفته است.

مزیت واکسن چینی این است که برخلاف واکسن های دیگر به دمای خیلی پایین احتیاج ندارد و این امر انتقال و نگهداری آن را تسهیل می نماید.

اندونزی و برزیل توافقنامه هایی برای خرید این واکسن با چین منعقد نموده اند. اکنون پاکستان نیز از خرید یک میلیون و 200 هزار دوز واکسن سینوفارم خبر داده است.

سایر کشورهای در حال توسعه نیز امیدوارند که از چین یا روسیه واکسن بخرند.

با وجود توزیع واکسن چینی در بعضی کشورها منتقدان می گویند که چین برای جلب اعتماد نسبت به کارآیی این واکسن بایستی اطلاعات دقیق تر آزمون های واکسن دولتی سینوفارم را به طور شفاف رسانه ای کند.

به گزارش دویچه وله، ویروس شناسان و اپیدمی شناسان اما با جدیت توصیه می نمایند که انواع هرچه بیشتری از واکسن به طور همزمان معرفی شوند و پروانه بگیرند تا واکسیناسیون به شکل برابر در سطح دنیا انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1281

به "برزیل، اندونزی و ترکیه از جمله خریداران واکسن چینیِ سینوفارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزیل، اندونزی و ترکیه از جمله خریداران واکسن چینیِ سینوفارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید