بهره برداری از 8 پروژه وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان

به گزارش مالکوم، مراسم بهره برداری از طرح های برق آبی وزارت نیرو در بوشهر و آذربایجان غربی با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

بهره برداری از 8 پروژه وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان

به گزارش مالکوم، بهره برداری از طرح های مهم سد اشنویه (چپرآباد) در استان آذربایجان غربی، واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه، طرح توسعه، اصلاح و بهینه سازی پروژه های شبکه توزیع نیروی برق بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت گناوه، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت بوشهر 1، طرح توسعه پست 400 کیلوولت پارس، طرح افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست برق 400 کیلوولت پارس عسلویه در استان بوشهر روز پنجشنبه و به صورت ویدئوکنفرانس و با دستور رئیس جمهور شروع شد.

واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه که با اعتبار 22 هزار و 400 میلیارد ریال و توسط بخش خصوصی، با ایجاد اشتغال پایدار برای 800 نفر، به منظور افزایش راندمان فراوری برق و تأمین برق پایدار شبکه سراسری اجرا شده است که باعث افزایش راندمان نیروگاه از 33 درصد به بیش از 50 درصد خواهد شد و بیش از 85 درصد تجهیزات آن توسط سازندگان داخلی تأمین شده است.

طرح توسعه، اصلاح و بهینه سازی پروژه های شبکه توزیع نیروی برق استان بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت گناوه، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت بوشهر، طرح توسعه پست 400 کیلوولت پارس، طرح افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر و طرح افزایش ظرفیت پست برق 400 کیلوولت پارس، نیز با ایجاد اشتغال برای 87 نفر و اعتباری بالغ بر هزار و 460 میلیارد ریال به منظور ارتقای پایداری شبکه و پاسخگویی به احتیاج مشترکین جدید در بخش های صنعتی، کشاورزی و خانگی دیگر پروژه های صنعت برق کشور بودند که امروز در بوشهر به بهره برداری رسیدند.

همچنین سد مخزنی اشنویه نیز با حجم مخزن 46 میلیون متر مکعب، با هسته رسی و به منظور تأمین آب زیست محیطی دریاچه ارومیه به میزان 71 درصد، تأمین آب شرب مورد احتیاج شهرهای نالوس، اشنویه، محمدیار، نقده و روستاهای اطراف به میزان 18.6 درصد و تأمین آب اراضی پایاب، حقابه کشاورزی منطقه به میزان 10.4 درصد و برای 1053 هکتار امروز با اعتباری بالغ بر 2 هزار 440 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 800 نفر به بهره برداری رسید.

مجموع 8 پروژه افتتاح شده امروز وزارت نیرو، با اعتباری بالغ بر 26 هزار و300 میلیارد ریال افتتاح شد که برای 1687 نفر به شکل مستقیم ایجاد اشتغال می نماید.

از ویژگی های شاخص این 8 طرح این است که همه این پروژه ها با اعتبارات ریالی از سوی بخش های دولتی و خصوصی و بدون اتکا به منابع ارزی اجرا شده اند.

بخش خصوصی 22 هزار و 720 میلیارد ریال و بخش دولتی 3 هزار و 580 میلیارد ریال برای اجرای این پروژه ها سرمایه گذاری کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 981

به "بهره برداری از 8 پروژه وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 8 پروژه وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید