تاثیر فاصله گذاری اجتماعی بر کووید 19 چگونه است؟

به گزارش مالکوم، مقامات انگلیس در راستای کاهش محدودیت های کرونایی اعلام کردند دیگر به رعایت فاصله دو متری نیازی نیست و در صورت استفاده از ماسک می توان این فاصله را به یک متر کاهش داد اما این پرسش مطرح است که فاصله گذاری اجتماعی چگونه بر کاهش خطر بیماری کووید 19 تاثیر می گذارد؟

تاثیر فاصله گذاری اجتماعی بر کووید 19 چگونه است؟

به گزارش مالکوم از ایسنا، کارشناسان بیماری های عفونی تاکید دارند هرچه افراد به بیمار آلوده به کووید 19 نزدیک باشند و هرچه افراد زمان بیشتری را در محیط های بسته سپری نمایند احتمال اینکه کروناویروس از فرد به فرد دیگر گسترش یابد، بیشتر می گردد.

به گفته محققان انگلیسی، هر چه فاصله میان افراد بیشتر باشد احتمال قرار دریافت در معرض ترشحات تنفسی کمتر می گردد. با رعایت فاصله یک متری تنها فرد از قرار دریافت در معرض ترشحات عظیم در امان می ماند و با رعایت فاصله دو متری میزان قرار دریافت در معرض ترشحات تنفسی کمتر می گردد اما به صفر نمی رسد.

بر اساس نتایج آنالیز که این ماه در مجله لنست منتشر شد، آمده است: رعایت فاصله حداقل یک متری خطر انتقال بیماری کووید 19 را کاهش می دهد اما فاصله دو متری تاثیرگذارتر است.

همچنین سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید دارد حفظ فاصله اجتماعی حداقل یک متری با کاهش خطر گسترش کروناویروس به وسیله ترشحات کوچک که هنگام عطسه، صرفه یا صحبت در هوا منتشر می گردد، همراه است.

این قطرات ممکن است حاوی کروناویروس باشند و در صورتی که فاصله میان افراد کم باشد ممکن است فرد آن ها را تنفس کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1005

به "تاثیر فاصله گذاری اجتماعی بر کووید 19 چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر فاصله گذاری اجتماعی بر کووید 19 چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید