تصاویر، دو زمین لرزه قدرتمند پایتخت کرواسی را لرزاند

به گزارش مالکوم، دو زمین لرزه شدید به قدرت 5.3 ریشتر و 5.1 ریشتر ساعاتی پیش پایتخت کروواسی را لرزاند و خساراتی را به ساختمان های این شهر وارد آورد.

تصاویر، دو زمین لرزه قدرتمند پایتخت کرواسی را لرزاند

به گزارش گروه بین الملل مالکوم، مرکز علوم زمین شناسی جی اف زد آلمان اعلام نمود که دو زمین لرزه ای به قدرت 5.3 ریشتر و 5.1 ریشتر ساعاتی پیش شمال زاگرب پایتخت کروواسی را لرزاند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی وقوع زمین لرزه ای شدید در زاگرب، خساراتی به ساختمان های این شهر وارد آمد و تعداد زیادی از ساکنان این شهر از ترس به خیابان ها آمدند.

هنوز هیچ گزارشی از تلفات و جراحات احتمالی این زمین لرزه منتشر نشده است اما آنطور که جی اف زد گزارش نموده است، زمین لرزه فوق در عمق 10 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است و علیرغم آنکه گزارش های اولیه از وقوع زمین لرزه 6 ریشتری حاکی بود، اما این موسسه زمین شناسی آلمانی شدت این زمین لرزه را به 5.3 ریشتر کاهش داد.

یکی از شاهدان ماجرا در مورد این حادثه گفت: زمین لرزه بیش از 10 ثانیه ادامه داشت. این قدرتمند ترین زمین لرزه ای بود که تابحال احساس نموده بودم.

وی ادامه داد که در پی وقوع اولین زمین لرزه، چندین پس لرزه نیزرخ داده است.

یکی از کارشناسان لرزه نگاری کروواسی گفت که شدت زمین لرزه بسیار زیاد بوده است اما هنوز برآوردی از خسارات این زلزله صورت نگرفته است اما شدت این زمین لرزه به اندازه ای بوده که اینترنت در بعضی مناطق قطع شده است.

یکی از مالکوم رویترز در محل وقوع زمین لرزه گزارش کرد که خساراتی به برجک ناقوس کلیسایی وارد آمده است و مردم نیز از ترس به خیابان ها آمدند.

وزیر کشور کروواسی در پی وقوع این حادثه در پیامی توییتری از مردمی که از ترس به خیابان ها آمدند درخواست کرد که فاصله ایمنی را با یکدیگر حفظ نمایند تا به ویروس کرونا مبتلا نشوند.

جدیدترین آمار شیوع ویروس کرونا در کروواسی حاکی از آن است که در مجموع 206 نفر به این ویروس مبتلا شده اند و مرگ یک نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس تأیید شده است.

انجمن زمین شناسی آمریکا قدرت زمین لرزه کروواسی را 5.4 ریشتر اعلام نموده است و این در حالی است که مرکز اروپایی لرزه نگاری مدیترانه نیز همچون مرکز علوم زمین شناسی آلمان اعلام نمود که قدرت زمین لرزه پایتخت کروواسی، 5.3 ریشتر بوده است که به دنبال زمین لرزه اول، یک زمین لرزه دیگری به قدرت 5.1 ریشتر به وقوع پیوسته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 824

به "تصاویر، دو زمین لرزه قدرتمند پایتخت کرواسی را لرزاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، دو زمین لرزه قدرتمند پایتخت کرواسی را لرزاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید