تصفیه 1.1 میلیاردمترمکعب فاضلاب برای کشاورزی منتظر تائید فاینانس چین توسط بانک مرکزی

به گزارش مالکوم، خبرنگاران: استاندار تهران گفت: با احداث و تجهیز تصفیه خانه جنوب تهران یک میلیارد و 100 میلیون متر مکعب فاضلاب در اختیار بخش کشاورزی قرار خواهد گرفت که این پروژه منتظر تایید فاینانس چین از سوی بانک مرکزی است.

تصفیه 1.1 میلیاردمترمکعب فاضلاب برای کشاورزی منتظر تائید فاینانس چین توسط بانک مرکزی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، حسین هاشمی در مراسم افتتاح طرحهای آبیاری تحت فشار در 1100 هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران با اشاره به اینکه هم اکنون یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعب از فاضلاب شهروندان بدون هیچ استفاده ای رها می گردد اضافه کرد: هم اکنون فقط 200 میلیون متر مکعب از فاضلاب شهر تهران تصفیه می گردد و مابقی بدون هیچ استفاده ای در دشت رها می گردد.

وی گفت: بر اساس مطالعات اجرا شده برای اجرا و احداث تصفیه خانه در جنوب شهر تهران قرار است از فاینانس کشور چین استفاده گردد و در حال حاضر صدور مجوز این فاینانس در نوبت بانک مرکزی است.

استاندار تهران از مسئولان بانک مرکزی جمهوری اسلامی خواست با توجه به محدودیت منابع آبی و ضرورت استفاده بهینه از این منابع با ارزش، صدور مجوز استفاده از فاینانس کشور چین را برای احداث تصفیه خانه ها در اولویت قرار دهند.

هاشمی اضافه کرد: از 211 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان فقط در 34 هزار هکتار طرحهای نوین آبیاری اجرا شده است که عدد چندان خوبی نیست.

وی گفت : سال جاری با اختصاص اعتبارات تا انتها سال این طرح ها در 10 هزار هکتار از اراضی استان تهران اجرا می گردد.

استاندار تهران درباره جلوگیری از آبیاری مزارع سبزی و صیفی جنوب تهران با آبهای غیرمتعارف اضافه کرد : کشاورزان این منطقه تا سال آینده فرصت دارند کشت جایگزین را اجرا نمایند در غیر این صورت مزرعه آنان پلمپ می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 487

به "تصفیه 1.1 میلیاردمترمکعب فاضلاب برای کشاورزی منتظر تائید فاینانس چین توسط بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصفیه 1.1 میلیاردمترمکعب فاضلاب برای کشاورزی منتظر تائید فاینانس چین توسط بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید