تعرفه های گمرکی بین اندونزی و ایران کاهش می یابد

به گزارش مالکوم، به گزارش خبرنگاران، اکتاوینو علیمودین قبل از ظهر آدینه در حاشیه برگزاری پنجمین جشنواره غذای اکو در شهر زنجان با بیان اینکه ایران و اندونزی دارای روابط و مناسبات خوبی در حوزه های مختلف هستند، اضافه کرد: ایران و اندونزی در زمینه مبادلات مالی و تجاری دارای ظرفیت های فراوانی هستند و باید این امر توسعه یابد.

تعرفه های گمرکی بین اندونزی و ایران کاهش می یابد

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

وی ادامه داد: بیشتر مبادلات کشور اندونزی با ایران در زمینه غذاهای حلال است و دومین مورد همکاری ها در حوزه مواد غذایی حلال است.

علیمودین با بیان اینکه اندونزی با ایران در زمینه تبادل مواد غذایی همکاری های نزدیک دارد، گفت: زعفران، عسل، زیتون و خرمای ایران به عنوان اقلام غذایی مهم و معروف، در کشور اندونزی بازار خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه در کشور اندونزی غذاهایی که گواهی حلال برای آنها صادر شده استفاده می گردد، ادامه داد: واحدهای فراوری کننده مواد غذایی حلال در اندونزی فعال است و در این زمینه بسته های و زمینه های خوبی برای همکاری بین ایران و اندونزی وجود دارد.

سفیر اندونزی گفت: اندونزی دارای صنعت غذایی حلال است و محصولات غذایی از اندونزی به ایران ارسال می گردد.

علیمودین با اشاره به اینکه ایران و اندونزی همیشه دارای روابط حسنه بوده و از مراودات بالایی برخوردار هستند، اضافه کرد: اندونزی با کشور ایران همیشه روابط حسنه داشته که سفر رئیس جمهور کشور اندونزی در سال 2016 به ایران در این راستا بود و در حال حاضر در زمینه های فرهنگی و امنیتی نیز با ایران روابط سطح بالایی دارد.

سفیر اندونزی در ایران با بیان اینکه ایران و اندونزی در زمینه کاهش تعرفه های گمرکی کوشش می نماید و تاکنون مذاکراتی در این زمینه صورت گرفته است، گفت: اخیراً جلسه ای در زمینه کاهش تعرفه های گمرکی برگزار گردید که پس از نهایی شدن، کشور اندونزی این نوع تعرفه را کاهش خواهد داد که نتیجه آن طی هفته آینده معین می گردد.

علیمودین اضافه کرد: تبادلات اندونزی و ایران تبادلات سود متقابل بوده و هر دو کشور با توجه به مشترکات فراوانی که در حوزه های مختلف دارند تاکنون در زمینه های مختلف به دستاوردهای خوبی برای همکاری های دوجانبه رسیده اند.

وی با تاکید بر اینکه اندونزی در حوزه های مختلف با ایران تبادلات دارد و در این زمینه تاکنون پیشرفت های خوبی حاصل شده است، اضافه کرد: با توجه به برگزاری اجلاس دی هشت در تهران، روند رو به جلو و مستحکمی در مناسبات اندونزی و ایران وجود دارد.

سفیر اندونزی در ایران استان زنجان را به لحاظ قرار دریافت در جهت اتصال شرق و غرب ایران، استانی مهم و تأثیرگذار مطرح نمود و با بیان اینکه زنجان به عنوان هاب در تبادلات مالی و تجاری عمل می نماید، گفت: این نقش مهم می تواند در زمینه تبادلات اندونزی و استان زنجان در حوزه های مختلف مؤثر باشد و باید توجه ویژه به این امر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 398

به "تعرفه های گمرکی بین اندونزی و ایران کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های گمرکی بین اندونزی و ایران کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید