کوشش چین و اروپا برای حفظ برجام

به گزارش مالکوم، سخنگوی وزارت خارجه چین خاطرنشان کرد که پکن و بروکسل برای همکاری و ارتباطات خود را به منظور حفظ توافق هسته ای افزایش خواهند داد.

کوشش چین و اروپا برای حفظ برجام

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت وزارت خارجه چین، گنگ شوانگ روز آدینه در کنفرانس خبری هفتگی خود با اشاره به سفر هیئت های فرانسه، آلمان و انگلیس به چین برای گفت وگو درباره برجام گفت: معاونان سیاسی هیئت های فرانسه، آلمان و انگلیس در پکن به گفتگو در مورد برجام پرداختند. خروج آمریکا از برجام و اعمال فشار حداکثری علیه ایران منجر تداوم تنش هایی شده که ممکن است به فروپاشی توافق منجر شوند.

وی اضافه نمود: چین و اروپا به عنوان دو نیروی عظیم چندجانبه گرایی توافق کردند که همکاری و ارتباطات خود را تقویت نمایند و به توافقی که در نشست وزیران امور خارجه بر سر مسئله هسته ای در ماه سپتامبر حاصل شده بود، عمل و از اجرای کامل و موثر برجام اطمینان حاصل نمایند.

این مقام ارشد چینی در ادامه اظهار کرد: دو طرف از کوشش ها بر ای میانجیگری دیپلماتیک حمایت می نمایند و مایل هستد که از طریف گفت وگو در نشست کمیسیون مشترک برجام، مسائل مرتبط به پایبندی هسته ای را برطرف نمایند. ما برای همکاری به منظور حفظ نظام بین المللی عدم اشاعه هسته ای و حفظ ثبات و امنیت در خاورمیانه آماده هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 566

به "کوشش چین و اروپا برای حفظ برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش چین و اروپا برای حفظ برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید