توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر روابط تجاری دوجانبه پسابرگزیت

به گزارش مالکوم، نمایندگان انگلیس و اتحادیه اروپا پس از چندین دور مذاکره خاتمه بر سر مسائل مربوط به روابط تجاری دوجانبه پس از انتها دوره گذار برگزیت به توافق رسیدند.

توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر روابط تجاری دوجانبه پسابرگزیت

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتد پرس، نمایندگان انگلیس و اتحادیه اروپا روز پنج شنبه پس از چندین دور مذاکره انتها بر سر سازوکار روابط تجاری دوجانبه پس از انتها دوران گذار برگزیت (11 دی ماه) به توافق رسیدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در یک نشست خبری با اعلام اینکه همه توافقات لازم برای خروج کامل کشورش از اتحادیه اروپا انجام شده است، گفت که این توافقات به نفع انگلیس و همه اعضای اتحادیه اروپاست.

نخست وزیر انگلیس در مورد توافق اخیر و انتها دوران گذار برگزیت که به معنای جدایی کامل انگلیس از اتحادیه اروپاست، گفت: ما به وسیله توافق اخیر با اتحادیه اروپا دوباره سرنوشت، قوانین و حاکمیت خودمان را به دست آوردیم.

وی در عین حال گفت که انگلیس در حوزه های مختلف روابط مستحکمی با اتحادیه اروپا خواهد داشت.

ارزولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا) نیز در پیامی توئیتری از توافق میان اتحادیه اروپا و انگلیس استقبال کرد.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر درباره توافق اخیر با انگلیس نوشت: ارزشش را داشت که برای این توافق مبارزه کنیم. اکنون ما یک توافق منصفانه و متوازن با انگلیس داریم. این توافق از منافع اتحادیه اروپا حفاظت و رقابت منصفانه رو تقویت می نماید. اروپا اکنون راه خود را ادامه می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1330

به "توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر روابط تجاری دوجانبه پسابرگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر روابط تجاری دوجانبه پسابرگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید