توقف فراوری نفت خام آمریکا بر اثر ورود طوفان دلتا

به گزارش مالکوم، خبرنگاران : 91 درصد از فراوری نفت خام آمریکا در سواحل خلیج مکزیک به دلیل طوفان دلتا که از روز آدینه وارد ایالت های جنوبی شده، متوقف شده است.

توقف فراوری نفت خام آمریکا بر اثر ورود طوفان دلتا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سازمان ایمنی و اجرای محیط زیست ایالات متحده (BSEE) بامداد دوشنبه گفت: 91 درصد از فراوری نفت خام آمریکا در سواحل خلیج مکزیک به دلیل طوفان دلتا که از روز آدینه وارد ایالت های جنوبی شده، متوقف شده است.

همچنین با ورود طوفان به می سی سی پی و لوئیزیانا، 62.2 درصد از اکتشاف گاز طبیعی متوقف شده است.

در مجموع به علت طوفان شدید دلتا در روز یکشنبه فراوری 8.8 میلیون بشکه نفت خام و 8.3 میلوین متر مکعب فراوری گاز طبیعی در سواحل خلیج آمریکا متوقف شد.

همزمان با گسترش دامنه بادهای مخرب طوفان دلتا به خارج از مرکز آن، ایالت های ساحل جنوب آمریکا روز شنبه شاهد قطع برق صدها هزار خانه و توقف یا اختلال در عملکرد چندین پالایشگاه و بندر نفتی بودند.

برق 700 هزار خانه و بنگاه مالی روز شنبه در سه ایالت ساحل خلیج مکزیک در نتیجه رسیدن طوفان دلتا به این مناطق قطع شد. سرعت این طوفان در این مناطق به بیش از 160 کیلومتر در ساعت می رسید و باعث تخریب سقف خانه ها و قطع برق آن ها شد.

بنادر صادرات نفت و پتروشیمی در نوار ساحلی دو ایالت تگزاس و لوئیزیانا که از پیش از شروع طوفان به روی کشتی های تجاری بسته بودند، روز شنبه نیز همچنان تعطیل ماندند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1183

به "توقف فراوری نفت خام آمریکا بر اثر ورود طوفان دلتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فراوری نفت خام آمریکا بر اثر ورود طوفان دلتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید