خبرنگاران حفاری 5 حلقه چاه فاز 11 پارس جنوبی اواخر بهار شروع می گردد

به گزارش مالکوم، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل گروه پتروپارس، شیوع ویروس کرونا را در اواخر سال 98 مهم ترین دلیل تاخیر در بارگیری جکت فاز 11 پارس جنوبی مطرح کرد و گفت: حفاری پنج حلقه چاه این فاز پس از نصب این جکت اواخر بهار یا اوایل تابستان انجام می گردد.

خبرنگاران حفاری 5 حلقه چاه فاز 11 پارس جنوبی اواخر بهار شروع می گردد

به گزارش روز یکشنبه وزارت نفت، حمیدرضا مسعودی با بیان اینکه عملیات ساخت جکت فاز 11 پارس جنوبی تکمیل شده است و اکنون مراحل مقدماتی بارگیری در حال اجرا است، توضیح داد: امیدواریم عملیات بارگیری این جکت نیمه اردیبهشت ماه انجام گردد.

وی با اشاره به اینکه پس از بارگیری و رسیدن این جکت به آب های خلیج فارس عملیات نصب آغاز می گردد، گفت: حفاری پنج حلقه چاه این فاز نیز پس از نصب جکت آغاز خواهد شد.

مدیرعامل گروه پتروپارس درباره زمان آغاز حفاری چاه های فاز 11 میدان مشترک پارس جنوبی اظهار کرد: در صورت متعادل بودن شرایط آب و هوایی، اواخر خردادماه یا اوایل تیرماه حفاری چاه های فاز 11 را آغاز می کنیم.

مسعودی دلیل تأخیر در بارگیری جکت فاز 11 پارس جنوبی را شیوع ویروس کرونا و دستورعمل های ابلاغی برای جلوگیری از شیوع این ویروس مطرح کرد و اضافه کرد: فعالیت های مربوط به بارگیری این جکت که در جزیره قشم قرار گرفته است، اکنون آغاز شده است.

وی درباره اولویت های سال جاری گروه پتروپارس هم اظهار کرد: تمامی طرح هایی که به این شرکت سپرده شده از جمله فاز 11 پارس جنوبی، بلال، فرزاد و ... برای این شرکت مهم است و کار آنها نیز به موازات هم پیش خواهد رفت.

توسعه فاز 11 پارس جنوبی پس از خروج شرکت های توتال فرانسه و شاخه بین المللی شرکت ملی نفت چین (سی ان پی سی آی) چین به طور کامل به شرکت پتروپارس سپرده شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 902

به "خبرنگاران حفاری 5 حلقه چاه فاز 11 پارس جنوبی اواخر بهار شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حفاری 5 حلقه چاه فاز 11 پارس جنوبی اواخر بهار شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید