دمشق: بحرانی به نام بحران کردها نداریم؛ کردها جزئی از مردم سوریه هستند

به گزارش مالکوم، نماینده دولت سوریه در گفت و گوهای فرایند آستانه، گفت دولت با هرگونه خودمختاری کردها مخالف است و آنها جزئی از مردم سوریه هستند.

دمشق: بحرانی به نام بحران کردها نداریم؛ کردها جزئی از مردم سوریه هستند

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بشار الجعفری نماینده دولت سوریه در سازمان ملل و رئیس هیأت دمشق در گفت و گوهای فرایند آستانه امروز (چهارشنبه) پیش از شروع این گفت و گوها، گفت که دولت سوریه تشکیل هرگونه منطقه خودمختاری مستقل کردی را رد می نماید.

به نوشته وبگاه عنب بلدی، او گفت: بحرانی به اسم بحران کردها در سوریه نداری و کردها جزء جداناپذیر مردم سوریه و موجودیت سوریه هستند و گفت و گو بآ انها یک گفت و گوی داخلی است که در داخل سوریه نیز بدان پرداخته می گردد.

او با رد کلیت خودمختاری، گفت که حکومت سوریه این مسأله را یک جنبش جدایی طلبانه قلمداد می نماید و گفت و گوها ادامه دارد تا کردها به اشتباهات خود پی برده و از آمریکا دوری نمایند.

به گفته جعفری، پس از گذشت هشت سال از جنگ، جایی برای کسانی که به گفته وی در خاک سوریه بازیچه بودند، نیست.

با غلبه ارتش و نیروهای هسو با دولت سوریه بر عمده تروریست ها و آزادی اکثر خاک سوریه، مسأله شبه نظامیان کرد نیز از پیچیدگی های سیاسی و امنیتی خاصی برخوردار است.

پنجشنبه هفته گذشته علی مملوک رئیس دفتر امنیت ملی سوریه با سفر شهر قامشلی، با تعدادی از بزرگان عشایر منطقه ملاقات کرد از آنها خواست تا فرزندان خود را از صفوف نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خارج نمایند.

خبرگزاری کردی هاوار نیز نوشت که بزرگان عشایر نیز از وی خواهان صدور عفو عمومی و حل و فصل مسأله افراد تحت تعقیب شده اند.

گفت و گوهای فرایند آستانه در شهر نورسلطان که از روز سه شنبه شروع شده است، امروز چهارشنبه به سرانجام رسید.(جزئیات بیشتر)

در مهر ماه گذشته وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) خواست تا به صفوف ارتش بپیوندند، اما مظلوم عبدی سخنگوی این نیروها، این درخواست را رد کرد و گفت که دولت سوریه باید فرماندهی قسد را به جای نیروها مخاطب قرار دهد. او پیوستن به ارتش را مشروط به رسمیت شناختن منطقه خودمختاری به عنوان بخشی از حکومت سوریه دانست.

پس از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه در 17 مهر موسوم به چشمه صلح و توافق دولت سوریه با کردها برای ورود ارتش سوریه به بعضی مناطق در شمال سوریه، امیدها برای حل و فصل اختلافات افزایش یافت اما به گفته ناظران، عمده ترین مانع در این میان آمریکا محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 634

به "دمشق: بحرانی به نام بحران کردها نداریم؛ کردها جزئی از مردم سوریه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: بحرانی به نام بحران کردها نداریم؛ کردها جزئی از مردم سوریه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید