ذوالقدر: شهردار جدید تهران از توان مدیریتی جوانان و زنان استفاده کند

به گزارش مالکوم، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از شهردار جدید پایتخت خواست از تخصص و توان مدیریتی زنان و جوانان استفاده کند.

ذوالقدر: شهردار جدید تهران از توان مدیریتی جوانان و زنان استفاده کند

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با مالکوم، با اشاره به انتخاب شهردار جدید تهران ضمن آرزوی توفیق برای وی اضافه نمود: انتظار می رود که حضور ایشان در کسوت شهردار پایتخت کشور، با تغییرات قابل توجهی در رویکردها و سیاست های مدیریت شهری همراه باشد.

وی یادآور شد: از مهمترین اقداماتی که باید در اولویت شهردار منتخب تهران قرار گیرد، استقرار نظام ارزیابی یکپارچه اثرات زیست محیطی، اجتماعی و بهداشتی در شهرداری تهران برای پروژه های عمرانی است. به این ترتیب از بسیاری صدمات و خسارات احتمالی ناشی از اجرای پروژه های یادشده خواهد کاست و عقلانیت علمی را بر تصمیم گیری های مدیریت شهری حاکم خواهد نمود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تعداد قابل توجهی از جمعیت تهران در بافت فرسوده زندگی می نمایند، ادامه داد: بافت های فرسوده به شدت در برابر زلزله ناپایدارند و کیفیت زندگی به مراتب نسبت به سایر بافت های شهری پایین تر است. اولویت بهسازی و نوسازی این بافت ها با اهدافی مثل تامین بخشی از احتیاج به مسکن جدید، رسیدگی و بهبود وضعیت زندگی ساکنان این بافت ها- که عمدتا از اقشار ضعیف اقتصادی هستند- تامین احتیاجهای خدماتی فعلی شهر از جمله فضاهای باز شهری، فضاهای ورزشی، تفریحی و فرهنگی باید در دستور کار قرار گیرد.همچنین فرآیند نوسازی بافت های فرسوده باید با نگاه اجتماعی و غیرانتفاعی زمینه ساز رونق اقتصادی باشد.

ذوالقدر تاکید نمود: زیرساخت های لحاظ شده برای محیط زیست ، با شرایط حاکم، به خصوص با درنظرگرفتن کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر تناسبی ندارد و بسیاری از زمین های ذخیره شهری که قرار بوده به صورت طرح هایی برای کارهای ذخیره ای خدماتی، فضای شهری تبدیل شوند از بین رفته اند.

وی در ادامه یادآور شد: سفرهای درون شهری هم که نسبت به قبل افزایش داشته است احتیاجمند تدبیر می باشد. با وجود این افزایش، سهم سفرهای درون شهری به وسیله سیستم حمل ونقل عمومی رشد متناسبی نداشته است. به این معنی که همچنان جمعیت قابل توجهی از خودروهای شخصی استفاده می نمایند. بنابراین جهت گیری مهم دیگر شهرداری باید در توسعه حمل ونقل عمومی به ویژه مترو، باشد و در مجموع، اقدامات در خصوص توسعه خدمات الکترونیک، نوسازی و توسعه حمل ونقل عمومی، سامان بخشی به نظام عرضه و خدمات شهری به منظور کاهش سفرهای شهری، لازم است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه مسائل اقتصادی و مالی، موضوع تامین اعتبار، نبود زیر ساخت مناسب و استاندارد شهری هنگام وقوع حوادث طبیعی چون زلزله و سیل، ترافیک و مدیریت پسماند و آلودگی آب و هوا و آلودگی صوتی را از چالش های شهردار تهران بیان کرد و گفت: استحکام اقتصادی برای مقابله با چالش ها، سرمایه های فیزیکی شهر، اثربخشی نهادهای مدیریت شهری، داشتن شخصیت فرهنگی و اجتماعی برای شهر، میزان سرمایه انسانی، محیط زیست و مخاطرات طبیعی و داشتن جاذبه های جهانی از جمله شاخص های مهمی است که شهردار منتخب در جهت ارتقای صندلی پایتخت باید به آنها توجه کند.

وی در انتها اظهار کرد: امیدواریم ضرورت به کارگیری نیروی جوان، پیش روی شهردار محترم هم قرار گیرد و از تخصص و توان مدیریتی جوانان و هم چنین زنان استفاده گردد. فراموش نگردد که تفاوت سبک مدیریت، بر ضرورت حضور افراد با توانمندی های مختلف در کنار یکدیگر، در ساختن تصمیمات خرد و کلان، جهت اداره هرچه بهتر و سوق دادن جامعه به سوی توسعه یافتگی، می افزاید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 93

به "ذوالقدر: شهردار جدید تهران از توان مدیریتی جوانان و زنان استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالقدر: شهردار جدید تهران از توان مدیریتی جوانان و زنان استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید