رئیس جمهور عراق: در سال آینده شاهد اقدامات سرنوشت ساز خواهیم بود

به گزارش مالکوم، رئیس جمهور عراق خاطرنشان کرد در سال آینده میلادی کشورش شاهد اقدامات سرنوشت سازی مانند انتخابات زودهنگام خواهد بود.

رئیس جمهور عراق: در سال آینده شاهد اقدامات سرنوشت ساز خواهیم بود

به نقل از الجزیره، برهم صالح، رئیس جمهور عراق در سخنانی خاطرنشان کرد انتظار می رود در سال آینده میلادی، اقدامات سرنوشت سازی همچون انتخابات زودهنگام در این کشور به وقوع بپیوندد.

برهم صالح گفت: ما در سال آینده، شاهد اقدامات سرنوشت سازی هستیم که در برگزاری انتخابات زودهنگام، پاک و شفاف تجلی می یابد.

او همچنین خواستار قرارداد سیاسی جدید شد که در سایه آن بتوان دولتی توانا و دارای حاکمیت کامل شکل گیرد و بتواند به بحران ها انتها دهد.

او همچنین گفت: باید عراق از سیاست محورهای بین المللی دور نگه داشته گردد تا بتواند نقشی فعال را در استقرار صلح و امنیت در منطقه ایجاد کند.

رئیس جمهور عراق در ادامه تأکید کرد: تحمل عواقب درگیری ها، شکست های سیاسی، فساد و بازی با قدرت برای آنها غیرممکن است.

در مورد حاکمیت عراق با کسی تعارف نداریم

او همچنین گفت: هیچ راهی برای کوتاه آمدن در مورد حاکمیت عراق وجود نداشته و سلاح تنها باید در دست دولت باشد.

لازم به ذکر است پیشتر نیز مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در نشست سالانه اتاق عملیات مشترک این کشور اعلام نموده بود: نهاد های دولتی وظیفه دارند با فرماندهی اتاق عملیات مشترک همکاری نمایند تا بتوانیم امنیت را به کشور بازگردانیم.

مصطفی الکاظمی همچنین در سخنانش بر ضرورت حفاظت از مرزها، اجتناب از پوشیده نگه داشتن اطلاعات امنیتی، افزایش کوشش برای از میان برداشتن تسلیحات خارج از چارچوب قانون و شبکه های سازمان یافته تبهکار در کشور تاکید نمود.

الکاظمی ضمن تذکر درباره زمان برگزاری انتخابات پارلمانی، به اهمیت تامین فضای امنیتی مناسب برای برگزاری انتخابات اشاره نمود. وی گفت: کشور با چالش های عمیق و بزرگی روبرو است.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1342

به "رئیس جمهور عراق: در سال آینده شاهد اقدامات سرنوشت ساز خواهیم بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور عراق: در سال آینده شاهد اقدامات سرنوشت ساز خواهیم بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید