رهگیری 3 بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سیاه توسط جنگنده های روسی

به گزارش مالکوم، دو جنگنده روسی سو-27 و سو30 سه بمب افکن آمریکا را بر فراز دریای سیاه رهگیری کردند.

رهگیری 3 بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سیاه توسط جنگنده های روسی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، مرکز مدیریت دفاع ملی فدراسیون روسیه که زیر نظر وزارت دفاع این کشور فعالیت دارد، گفت که روز دوشنبه، چهار فروند جنگنده روسی، سه بمب افکن راهبردی بی-52 متعلق به نیروی هوایی آمریکا که بر فراز دریای سیاه و به وسیله حریم هوایی اوکراین در حال پرواز بودند، را رهگیری کردند.

طبق اطلاعات نظامیان روسی، در تاریخ 14 سپتامبر (24 شهریور ماه)، رادارهای نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی جنوبی روسیه، سه هدف هوایی که از طرف اوکراین به سمت مرز ملی فدراسیون روسیه در آسمان دریای سیاه نزدیک می شدند، را کشف کردند. برای شناسایی آنها، دو جنگنده سوخو-27 و دو فروند جنگنده سوخو-30 نیروهای هوا-فضای روسیه، فوراً به هوا برخاستند.

در گزارش مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه آمده است: خدمه جنگنده های روسی اهداف هوایی را به عنوان سه هواپیمای بمب افکن راهبردی از نوع B-52H نیروی هوایی ایالات متحده شناسایی و آنها را در آسمان دریای سیاه اسکورت نموده و پس از اطمینان از دور شدن هواپیماهای آمریکایی از حیم هوایی روسیه، این جنگنده ها به پایگاه های محل استقرار خود بازگشتند. در این حادثه مرزهای ملی روسیه نقض نگردید.

روز دوشنبه، ستاد فرماندهی نیروی هوایی نیروهای مسلح اوکراین گزارش داده بود که بمب افکن های استراتژیک آمریکایی که قادر به حمل سلاح های هسته ای هستند، بار دیگر در آسمان اوکراین مشاهده شدند. این ستاد شرح داد که هواپیماهای B-52 آمریکایی برای اقدامات مشترک با کشورهای شریک در عرصه امنیت جمعی به منطقه دریای سیاه عزیمت نموده اند.

فرماندهی نیروی هوایی اوکراین همچنین یادآور شد که چنین پروازهایی به طور منظم انجام می گردد، زیرا مأموریت های بمب افکن های آمریکایی در آسمان اوکراین بخشی از استقرار برنامه ریزی شده شش فروند B-52 در پایگاه نیروی هوایی سلطنتی انگلیس است.

مقامات نظامی اوکراینی تأکید کردند که چنین اقداماتی را به عنوان حمایت ایالات متحده از این کشور تلقی می نمایند. البته آنها اعتراف کردند که ماموریت استفاده از بمب افکن های B-52 به روسیه مربوط می گردد.

پیش از این، سرگئی سوراویکین فرمانده کل نیروهای هوا-فضای روسیه در کنفرانس مطبوعاتی برای مستشاران نظامی خارجی در مسکو اعلام نموده بود پرواز هواپیماهای راهبردی آمریکایی بر فراز خاک اوکراین، به کاهش تنش در منطقه یاری نمی کند. وی افزایش اقدامات نظامی آمریکا و ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه را خصمانه و تحریک آمیز ارزیابی نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1140

به "رهگیری 3 بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سیاه توسط جنگنده های روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهگیری 3 بمب افکن آمریکایی بر فراز دریای سیاه توسط جنگنده های روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید