طالبی: نامزد های انتخابات تاپایان تبلیغات، پروتکل های بهداشتی رارعایت نمایند

به گزارش مالکوم، رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات گفت: نامزد های مرحله دوم انتخابات مجلس، پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا را تا انتها زمان تبلیغات انتخابات رعایت نمایند.

طالبی: نامزد های انتخابات تاپایان تبلیغات، پروتکل های بهداشتی رارعایت نمایند

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی طالبی رئیس مرکز مدیریت عملکرد و بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور و رئیس هیئت مرکزی بازرسی انتخابات در نشست آموزشی فرمانداران و بخشداران و اعضای هیئت های بازرسی مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: در این مرحله از انتخابات با توجه به شرایط موجود در کوشش هستیم با رعایت دقیق قانون و دستورالعمل های ابلاغی سلامت تک تک رای دهندگان، نامزد ها و هواداران شان و همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات را با توجه به شیوع بیماری کرونا حفظ کنیم؛ همچنین بتوانیم سلامت کامل انتخابات و صیانت از حقوق تمام بازیگران و ذینفعان اعم از شهروندان، نامزدها، طرفدارن ایشان و جریانات سیاسی را داشته باشیم.

طالبی در ادامه خطاب به بازرسین حوزه های انتخابیه گفت: انتظار داریم در تبلیغات بر رعایت مهلت قانونی و نحوه تبلیغات و پروتکل های ابلاغی از سوی ستاد انتخابات کشور نظارت کامل داشته باشند و بلافاصله هر گونه تخلف از سوی نامزد ها ویا دستگاه های دولتی و غیر دولتی را به هیات مرکزی بازرسی انتخابات گزارش کنند.

وی به همین دلیل اضافه نمود: بازرسین برای جلوگیری از بروز هرگونه تخلف، کلیه اقدامات نامزدها، دستگاه های اجرایی و کارکنان آن ها را رصد کنند.

رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات در ادامه از نامزد های انتخابات خواست تا مراقب سلامتی ملت شریفی که همواره در تمام عرصه های نظام حضور دارند، باشند و شرایط را به گونه ای مهیا کنند تا پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا که توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ستاد انتخابات کشور ابلاغ شده است، بویژه تا خاتمه زمان تبلیغات انتخابات رعایت کنند.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر بی طرفی دستگاه های اجرایی در قبال نامزد ها اضافه نمود: به دستگا ها و افرادی که مجاز به حضور در کنار نامزد ها نیستند، تاکید می گردد از قرار دادن امکانات دولتی یا ظرفیتی که به نحوی از بودجه عمومی تامین شده است در اختیار کاندیدای خاص اکیدا خودداری کنند. البته صدا و سیمای محلی (استانی) حسب ابلاغ ستاد انتخابات کشور و برای حفظ سلامت هموطنان با برنامه ریزی و ایجاد شرایط یکسان برای هر کاندیدا در هر حوزه، مجاز به معرفی برنامه ها و تبلیغات کاندید ها هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بازرسان هر حوزه مکلف به گزارش تخلفات در اسرع وقت هستند، گفت: انتخاب بازرسان بر اساس قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی فقط از اختیارات وزارت کشور است که هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور متولی آن است و هیچ دستگاه یا نهاد دیگری حق چنین کاری را ندارد.

طالبی در خاتمه اظهار داشت: شرایط و ضوابط نحوه بازرسی و نظارت بر انتخابات در قبل، حین و بعد از انتخابات، همان شیوه نامه ای است که در انتخابات دوم اسفند ماه به استان ها و اعضاء هیات های بازرسی انتخابات در استان ها ابلاغ شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1106

به "طالبی: نامزد های انتخابات تاپایان تبلیغات، پروتکل های بهداشتی رارعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبی: نامزد های انتخابات تاپایان تبلیغات، پروتکل های بهداشتی رارعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید