طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرا می گردد

به گزارش مالکوم به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق توسعه فناوری های نوین با همکاری شبکه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با استفاده از پتانسیل های کارگزاران این شبکه، طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان را با هدف تسهیل تقاضای محصولات دانش بنیان در سراسر کشور اجرا می نماید.

طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرا می گردد

محصول حائز شرایط طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان باید در لیست محصولات یا موضوعات دانش بنیان قرار داشته باشد، همچنین این محصول از گواهینامه و مجوزات لازم برخوردار باشد. بر اساس این طرح، نرم افزارهای مورد تأیید کارگروه تأیید صلاحیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می گیرند.

محصول دانش بنیان مورد پذیرش همچنین می تواند واسطه ای، سرمایه ای، مصرفی (با شرایط نظارت خاص و تایید صندوق نوآوری و شکوفایی)، باشد. ملحقات و لوازم جانبی محصول دانش بنیان، مشروط بر اینکه در کارکرد صحیح محصول نقش اساسی داشته باشد، می تواند در ارزش قرارداد یا پیش فاکتور لیزینگ محاسبه گردد.

فروشنده مورد تایید در این طرح باید به تایید کارگروه تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد. همچنین فروشنده از ظرفیت فراوری مطلوب با وجود قراردادهای جاری و آینده برخوردار باشد.

در این طرح خریدار دارای شخصیت حقوقی خصوصی یا تعاونی (شرکت یا موسسه غیر دولتی و غیر عمومی) یا دارای شخصیت حقیقی با صلاحیت تایید شده در یکی از نظام های قانونی (پزشکی، مهندسی، صنفی و..) و یا مراجع رسمی کشور (جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی و...)است. خریدار همچنین باید از امکان ارائه تضامین لازم و چک بازپرداخت با توجه به توانمندی اقتصادی و اعتباری برخوردار باشد.

نرخ تسهیلات در این طرح 9% برای یک سال می باشد. مدت تنفس خریدار نیز 3 تا 6 ماه است. دوره بازپرداخت نیز حداکثر 36 ماه با احتساب دوره تنفس خواهد بود. میزان تسهیلات نیز 80 درصد مبلغ قرارداد یا پیش فاکتور خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 806

به "طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح توسعه بازار محصولات دانش بنیان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید