عربستان شروط خود را برای آتش بس در یمن اظهار داشت

به گزارش مالکوم، منابع به رویترز گفتند، عربستان به انصارالله اطلاع داده که برای ایجاد منطقه امن با یمن در مقابل آتش بس تلاش می کند.

عربستان شروط خود را برای آتش بس در یمن اظهار داشت

به گزارش ایسنا، رویترز به نقل از سه منبع مطلع گفت، عربستان در مذاکرات عالی رتبه تلاش خود را برای ایجاد منطقه امن با یمن در ازای اعلام آتش بس به گروه انصارالله اطلاع داده است.

این منابع تاکید کردند، عربستان در جریان مذاکرات عالی رتبه به انصارالله اطلاع داده که پیشنهاد سازمان ملل در خصوص آتش بس را در سطح دولت امضا خواهد کرد اگر که انصارالله با ایجاد منطقه امن در طول مرز های مشترک با عربستان موافقت کند.

این خبرگزاری به این توافق اشاره کرد که در صورت دستیابی به آن بزرگترین گشایش در تلاش های به کار گرفته شده در زمینه دستیابی به راه حل سیاسی در یمن از زمان شروع نزاع در سال 2015 است.

اما منابع گفتند، انصارالله که بر صنعا و شمال یمن و بیشتر مناطق مسکونی تسلط دارد احتمالا کمترین آمادگی را برای همکاری با عربستان در صورتی که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تهدیداتش درباره درج نام این گروه در لیست تروریسم اجرا کند، داشته باشد.

دو تن از این منابع به رویترز گفتند، دو طرف مذاکرات مجازی منعقد کردند اخیرا سطح نمایندگی در مذاکرات را ارتقا دادند تا مذاکره کننده ارشد انصارالله یعنی محمد عبدالسلام و مسؤول برجسته عربستان وارد مذاکره شوند.

به گفته این منابع، ریاض تضمین های امنیتی بیشتری از انصارالله خواسته از جمله این که یک منطقه امن و عاری از سلاح در طول مرزهایش با شمال یمن تا زمان تشکیل دولت انتقالی که مورد حمایت سازمان ملل باشد، ایجاد شود.

ریاض از انصارالله خواسته گذرگاه موجود در طول مرز های مشترک با عربستان را برای منع حملات و آتش توپخانه ترک کند.

در مقابل عربستان محاصره هوایی و دریایی علیه یمن را در چارچوب تلاش های سازمان ملل برای برقراری آتش بس از جمله توقف حملات مرزی کاهش خواهد داد.

پیشتر مجله فارن پالسی فاش کرده بود کاخ سفید در تدارک برای درج نام انصارالله یمن در لیست گروه های تروریستی است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1244

به "عربستان شروط خود را برای آتش بس در یمن اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان شروط خود را برای آتش بس در یمن اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید