قاضی زاده هاشمی: نباید از تغییرنظام آموزشی کشور ترسید، کنکور کارآمد نیست

به گزارش مالکوم، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: جامعه ما نیازمند نظام های متعدد غربالگری برای جایابی افراد در موقعیت های تحصیلی، شغلی و اجتماعی است. کنکور برای انجام اینچنین رسالتی ضروری، کارامد و عامل نیست.

قاضی زاده هاشمی: نباید از تغییرنظام آموزشی کشور ترسید، کنکور کارآمد نیست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی مالکوم، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در حساب توئیتری خود نوشت: نباید از تغییر در نظام آموزشی کشور ترسید| جامعه ما احتیاجمند نظام های متعدد غربالگری برای جایابی افراد در موقعیت های تحصیلی، شغلی و اجتماعی است. کنکور برای انجام اینچنین رسالتی ضروری، کارامد و عامل نیست.

نایب رئیس مجلس در ادامه اضافه کرد: مهمترین راهبرد اصلاح کنکور، اصلاح جانب تقاضا در سنجش و پذیرش دانشجو است. دانشگاه ها باید برای هر کد رشته تحصیلی خود، ترکیب وزنی شایستگی های فردی داوطلبان خویش را تعیین نمایند و مبتنی بر آن، سنجش داوطلبان را صورت دهند. در این راهبرد، آزمون سراسری یا کنکور حذف خواهد شد تا با یک نظام متکثر و متنوع در سنجش و پذیرش دانشجو روبرو باشیم.

وی در خاتمه نوشت: آموزش عالی، احتیاجش را تعیین می نماید؛ آموزش و پرورش شایستگی های فردی را می پروراند و نظام سنجش، این احتیاج و شایستگی را مبتنی بر علاقه و انتخاب راهنمایی شده فرد، به یکدیگر متصل می نماید. البته این فرایند به دلیل حجم بالای تغییرات و آسیبی که به مافیای کنکور می زند به سادگی پذیرفته نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1047

به "قاضی زاده هاشمی: نباید از تغییرنظام آموزشی کشور ترسید، کنکور کارآمد نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی زاده هاشمی: نباید از تغییرنظام آموزشی کشور ترسید، کنکور کارآمد نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید