مجلس برای ورود به انتخابات شوراها شرط گذاشت؛ پذیرش در آزمون سازمان سنجش!

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: سازمان سنجش پیش از برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی آزمونی را برگزار می کند تا پس از کسب حد نصاب قبولی، داوطلبان بتوانند وارد رقابت شوند.

مجلس برای ورود به انتخابات شوراها شرط گذاشت؛ پذیرش در آزمون سازمان سنجش!

به گزارش روابط عمومی مجلس، ابوالفضل ابوترابی به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها 2 ماده از قانون انتخابات شوراها به تصویب کارگروه بررسی قانون اصلاح انتخابات شوراها رسیده است.

کننده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در تبصره 3 ماده 4 قانون انتخابات مصوب شده که سازمان سنجش قبل از نام نویسی کاندیداها آزمونی مرتبط با قوانین عمومی و شهرداری ها برگزار کند تا داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در این آزمون شرکت کنند. کاندیداها باید در این آزمون شرکت و حد نصاب قبولی را کسب کنند تا بتوانند در رقابت های انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حضور داشته باشند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بخش دیگری نیز که مرتبط به تبصره 4 ماده 4 قانون انتخابات شوراها بوده مصوب شده که کاندیداهای انتخابات شوراها باید فرم خوداظهاری را در حین ثبت نام تکمیل کنند تا در صورت تمایل، دلایل ردصلاحیت منتشر شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1153

به "مجلس برای ورود به انتخابات شوراها شرط گذاشت؛ پذیرش در آزمون سازمان سنجش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس برای ورود به انتخابات شوراها شرط گذاشت؛ پذیرش در آزمون سازمان سنجش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید