مسابقه عکاسی خبرنگاران تا 15 آبان تمدید شد

به گزارش مالکوم، خبرنگاران پنجم مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری اقدام به برگزاری مسابقه عکاسی با عنوان شهر من کرد. با توجه به استقبال زیاد از مسابقه و درخواست تعداد زیادی از شرکت کنندگان برای مهلت بیشتر جهت ارسال عکس، این مسابقه تا 15 آبان تمدید شد. برای جزییات بیشتر و گزارش شرایط کنونی مسابقه در ادامه همراه خبرنگاران باشید.

مسابقه عکاسی خبرنگاران تا 15 آبان تمدید شد

مسابقه عکاسی شهر من از پنجم مهرماه آغاز شد و قرار بود تا پنجم آبان ماه ادامه داشته باشد، اما به دلیل استقبال بی نظیر، این تاریخ 10 روز دیگر تمدید شد. بنابر این علاقمندان تا خاتمه روز 15 آبان می توانند عکس های خود را از طریق فرم ارسال عکس مربوطه برای مالکوم ارسال کنند. از زمان برگزاری مسابقه عکاسی شهر من همواره سوالاتی برای شرکت کنندگان پیش آمده که برای ارسال آثار خود دچار مشکل شده بودند. در ادامه به پاره ای از سوالات و پاسخ آنها در جهت رفع مشکل شرکت کنندگان می پردازیم.

  • آیا فقط باید از شهر خودمان عکس ارسال کنیم یا امکان ارسال از شهرهای مختلف وجود دارد؟
از هر شهری از ایران که مایل بودید می توانید عکس بگیرید و ارسال کنید و لزومی ندارد که تنها از یک شهر عکس ارسال شود.
  • آیا آن شهر یا شهرها باید محل سکونت و زندگی ما باشد؟
خیر، لزومی ندارد و شما به هر شهری از ایران که سفر کرده اید می توانید عکس ارسال کنید.
  • عکس تنها باید از شهرها باشد ؟
خیر، لزومی ندارد. هر جاذبه طبیعی و گردشگری که در ایران وجود داشته باشد چه در شهر چه در خارج شهر می تواند به عنوان سوژه عکس استفاده شود. حتی یک درخت وسط کویر لوت می تواند جاذبه گردشگری باشد.
  • من نتوانستم از طریق فرم ارسال عکس عکسهایم را آپلود کنم و زمانی که عکس را در فرم آپلود می کنم پیام خطا ظاهر می شود.آیا راه دیگری وجود دارد؟
بله، در صورتی که از طریق فرم ارسال نتوانستید مستقیما عکس ها را در سیستم مسابقه آپلود کنید می توانید مستقیما به آدرس [email protected] عکس ها را ارسال کنید یا اینکه در یک سرویس ثالث مانند گوگل درایو یا دراپ باکس عکس ها را آپلود و پس از آن لینک را به همان آدرس ایمیل ارسال کنید. توجه داشته باشید که حتما اطلاعات کامل هر عکس، محل دریافت عکس، استان مربوطه و همچنین لینک اینستاگرام خود را نیز به همراه عکس ها ارسال کنید.
  • برندگان دقیقا به چه صورت انتخاب می شوند؟ آیا به نظر شما لایک راه حل مناسبی برای انتخاب بهترین عکس است؟
برنده مسابقه هم از طریق داوری و هم از طریق لایک انتخاب می شود. به این صورت که در ابتدا تیم داوری 150 عکاس برتر را انتخاب می کند و پس از آن عکس های منتخب در صفحه رای گیری ما برای رای گیری گذاشته می شود. مطمئنا هر روشی که برای انتخاب عکس استفاده شود باز هم اعتراض را در پی خواهد داشت، بنابراین ما روش ترکیبی را برگزیدیم که هم مردم و هم داوران در انتخاب دخیل باشند.
  • من صفحه اینستاگرام ندارم، آیا می توانم در مسابقه شرکت کنم؟
بله، برای شرکت در مسابقه لزومی به داشتن اینستاگرام یا دادن لینک اینستاگرام نیست. این لینک تنها به منظور منشن شدن شما هنگامی که عکس در بخش فینال قرار گرفت استفاده می شود. در هر صورت این موضوع اجباری نیست و بدون صفحه اینستاگرام هم می توانید در مسابقه شرکت کنید.
  • حجم عکسهای من خیلی زیاد است و آپلود کردن در فرم خیلی طول می کشد .چطور می توانم عکس ها را برای شما ارسال کنم؟
شما به راحتی می توانید عکس های بالای 10 مگابایت را از طریق نرم افزار فتوشاپ بدون افت کیفیت چندین برابر کم حجم تر کنید. کافی است فایل عکس را در فتوشاپ باز کنید و کلیدهای Ctrl + Shift + Alt + S را بفشارید تا به بخش Save for web بروید. در آن بخش کیفیت خروجی یا Quality روی 60 قرار دهید و عرض پیکسلی اگر از 3000 بیشتر است آن را روی 3000 یا کمتر (حداقل 1600) قرار دهید و عکس را ذخیره کنید. اینگونه عکس 10 مگابایتی تبدیل به یک عکس 500 کیلوبایتی تا 1 مگابایتی یا حتی کمتر می شود و شما به راحتی می توانید آن را ارسال کنید. راه دوم این است که عکس ها را در یک سرویس فضای ابری مانند گوگل درایو یا دراپ باکس آپلود کنید و لینک آن را برای ما ارسال کنید.

برای شرکت در مسابقه حتما راهنمای شرکت در مسابقه عکاسی مالکوم را مطالعه کنید و در صورتی که راهنما را مطالعه کردید به لینک مستقیم ارسال عکس رفته و عکس ها را آپلود کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 747

به "مسابقه عکاسی خبرنگاران تا 15 آبان تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقه عکاسی خبرنگاران تا 15 آبان تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید