واقع بینی پشنگ کامکار از روزگار سخت کرونا با امید به آینده

به گزارش مالکوم، پشنگ کامکار، آهنگساز و نوازنده سنتور با بیان اینکه شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در روحیه هنرمندان اثر منفی گذاشته است، درباره شرایط هنرمندان عرصه موسیقی در روزگار کرونا، اظهار کرد که با تعطیلی کنسرت ها در این مدت، هنرمندان موسیقی از نظر مالی و عاطفی تحت فشار قرار گرفتند و سختی کشیدند.

واقع بینی پشنگ کامکار از روزگار سخت کرونا با امید به آینده

پشنگ کامکار که آهنگسازی و همنوازی در آثار متعددی را با همراهی با گروه هایی از جمله شیدا، دستان و کامکارها در کارنامه حرفه ای خود دارد، در گفت وگویی با خبرنگاران درباره شرایط هنرمندان عرصه موسیقی در روزگار کرونا، اظهار کرد: با تعطیلی کنسرت ها در این مدت، هنرمندان موسیقی از نظر مالی و عاطفی تحت فشار قرار گرفتند و سختی کشیدند؛ مخصوصاً گروه هایی که در کنار هم بودند و مجبور شدند در این ایام از هم جدا شوند.

این نوازنده موسیقی که به تازگی واکسن کرونا را دریافت کرده است، با بیان اینکه شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا، در روحیه هنرمندان اثر منفی گذاشته است، در عین حال اظهار امیدواری کرد که شرایط به حالت قبل بازخواهد گشت و اینگونه نخواهد ماند. او یادآور شد: در طول تاریخ، بیماری های مختلفی وجود داشت که متاسفانه عده ای را هم از بین برد، اما زندگی همیشه جریان داشته و دارد و امیدوارم هم اکنون نیز شرایط رو به بهبودی پیش برود.

کامکار که در روزگار کرونا به صورت اینترنتی کلاس های آموزشی خود را برگزار می کند، درباره جایگاه موسیقی سنتی در میان نسل های جوان تر نیز گفت: هر موسیقی جایگاه خاص خودش را دارد و از قدیم موسیقی سنتی طرفداران کمتری نسبت به موسیقی پاپ داشته است. موسیقی پاپ به دلیل اینکه برای عموم قابل فهم تر است، طرفداران بیشتری دارد، اما با توجه به اینکه درک موسیقی سنتی نیاز به تفکر و تأمل دارد، افراد خاصی به این موسیقی گوش می دهند و لذت می برند و همچنان نیز از جایگاه خوبی برخوردار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1605

به "واقع بینی پشنگ کامکار از روزگار سخت کرونا با امید به آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقع بینی پشنگ کامکار از روزگار سخت کرونا با امید به آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید