وزارت ورزش پاسخ دادکان را داد، مگرشما مبرا از اشکال و ایراد هستید؟

به گزارش مالکوم، پس از انتشار متن پاسخ فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در خصوص اصلاح پیش نویس اساسنامه این فدراسیون که توسط خبرنگاران صورت گرفت، محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون نیز در مصاحبه ای تند به انتقاد از دخالت وزارت ورزش در اصلاح اساسنامه پرداخت. همین اظهار نظر واکنش وزارت ورزش را به همراه داشته است.

وزارت ورزش پاسخ دادکان را داد، مگرشما مبرا از اشکال و ایراد هستید؟

مرتضی فلاح پیرامون اظهارات رئیس اسبق فوتبال کشورمان گفت: به کار بردن لفظ دلالی برای اساسنامه فدراسیون فوتبال از سوی وزارت ورزش و جوانان، برای اولین بار در ادبیات ورزش کشور از سوی آقای دکتر دادکان بیان شده و بسیار عجیب، سوال برانگیز و مبهم است و از همه مهمتر مصداق شاخص توهین و نشر اکاذیب به مدیران و مسؤولان وزارت ورزش و جوانان است.

فلاح شرح داد: تشویش اذهان عمومی نسبت به بعضی مسائل از جمله اساسنامه فدراسیون فوتبال و به کار بردن لفط دلالی وزارت ورزش و جوانان براساس کدام مصداق و مستند بیان شده و چه معنی و مفهومی دارد و از همه مهمتر خارج از دایره اخلاق است که خود را مبرا از هرگونه اشکال، ایراد و خطا در محضر خدا و مردم تصور کنیم و با بی انصافی، کارکنان و مدیران یک دستگاه دولتی را به باد نقد گرفته و با ادبیات توهین آمیز، آنها را به دلالی متهم کنیم، بنابراین این حق برای کارکنان این وزارتخانه برای پیگیری ادعاهایی که مطرح شده طی فرآیند قانونی محفوظ خواهد بود.

مدیر کل امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان تاکید نمود: تدوین مقررات و اساسنامه برعهده هیأت رئیسه و مجمع فدراسیون فوتبال بوده و دخالت مدیران وزارت ورزش و جوانان کذب محض است.

وی حفظ منافع و مصالح ملی را مهم برشمرد و گفت: اگر زمانی بعضی افراد خلاف منافع ملی حرکت نموده، اکنون در این برهه از زمان لازم است، بدون فرافکنی و بدون حب و بغض ها در چنین چالش هایی به جای ایجاد شبهه برای بیگانگان و فرافکنی نسبت به دستگاه متولی ورزش کشور، منافع ملی و بین المللی کشورمان حکم می نماید با نقدها و نظرهای سازنده به ورزش یاری نموده و به ابرو و حیثیت کشور بیاندیشند.

این مدیر کل وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: باید پذیرفت که انتقاد سازنده می بایست با واقعیت تطبیق داشته باشد و اینکه بعضی اشخاص بااهداف خاص، نقدهای غیرمنصفانه و فاقد وجاهت را در رسانه ها با ادبیات غیراخلاقی بیان کنند تا از این طریق به اهداف مدنظر برسند، دارای ایراد اساسی است واگر به حقوق اشخاص و کارکنان یک دستگاه دولتی انتقادی هست، باید با رعایت موارد قانونی و عدل و انصاف سخن بگوئیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 984

به "وزارت ورزش پاسخ دادکان را داد، مگرشما مبرا از اشکال و ایراد هستید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش پاسخ دادکان را داد، مگرشما مبرا از اشکال و ایراد هستید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید