یادداشت ظریف درباره اسکار و فیلم فروشنده

به گزارش مالکوم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه درباره اسکار و فیلم فروشنده یادداشتی نوشت. عنوان یادداشت بود حرف فرهادی سخن ماست.

یادداشت ظریف درباره اسکار و فیلم فروشنده

ایسنا/ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره اسکار و فیلم فروشنده ساخته اصغر فرهادی یادداشتی نوشت. در این یادداشت که با عنوان حرف فرهادی سخن ماست نوشته شده است:

دنیای امروز بیش از هر زمان دیگر به صلح، مدارا و امنیت احتیاج دارد. در حالی که جمهوری اسلامی ایران تمام همت خود را به کار بسته تا بحران های منطقه ای و بین المللی را که نقشی در پیدایش آنها نداشته، بی اثر و بر اهمیت کوشش های بیشتر در ایجاد صلح تاکید کند، دولت جدید ایالات متحده آمریکا دست به اقداماتی غیر عقلانی نظیر ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان به این کشور زده که اگر چه فعلا ناکام مانده و متوقف شده است اما تصمیماتی از این قبیل تنها به ایجاد چالش ها و بحران های تازه دامن خواهد زد. هر چند جمهوری اسلامی ایران و مسئولان آن همیشه کوشیده اند چنین تصمیمات نابخردانه ای را بی ثمر نمایند اما در این میان علاوه بر دیپلمات های کشور نقش هنر و رسالت واقعی هنرمندان را هم نباید در تحکیم و تقویت دوستی میان ملت ها فراموش کرد.

اصغر فرهادی، فیلمساز شناخته شده کشورمان با ساخت آثار قابل تامل در چارچوب مقررات رسمی کشور نقشی انکارناپذیر در درخشش نام ایران در دنیا داشته است. تصمیم او و سرکار خانم ترانه علیدوستی برای عدم حضور در مراسم اسکار سال جاری و نشان دادن اعتراض شان به دولتمردان آمریکا سبب شد تا اثر رفتار افراطیون آمریکایی برای بسیاری از هنرمندان و دیگر ملت ها روشن گردد. دو هنرمندی که در ایران مشغول فعالیت هستند و به شکلی دیگر سخن ملت ما را که صلح، شرافت و غیرت ملی است، منعکس کردند. حالا اتحاد کم نظیری را در حمایت از فرهادی و مخالفت با اراده دور از منطق دولتمردان تازه روی کار آمده آمریکا شاهد هستیم که ظاهرا هنوز نمی دانند دنیا امروز از ممنوعیت ها و دیوار کشیدن ها عبور نموده است.

اصغر فرهادی و دست اندرکاران فروشنده اسکار را به دست آورند یا نه، دستشان خالی نخواهد بود. آنها همان حرفی را زدند که سخن ماست و آن هم جست وجوی صلح و نفرت از کینه توزی و جنگ افروزی است. این صدا با صدای مردم دنیا در برابر سیاست های بدخواهان یکی شده است. آنها با اطمینان و ایمان ادعاهای گزاف دولت آمریکا را برای بسیاری از مردم دنیا روشن کردند که این دستاورد کمی نیست.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1195

به "یادداشت ظریف درباره اسکار و فیلم فروشنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشت ظریف درباره اسکار و فیلم فروشنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید