رفع مشکل افت افشار آب در سه روستای آبادان

به گزارش مالکوم، سرپرست آب و فاضلاب روستایی آبادان با اشاره به پایدارسازی فشار آب در روستاهای تنگه 1 ، 2 و 3 بخش مرکزی آبادان گفت: مشکل افت فشار آب در منازل انتهایی روستای تنگه 3 نیز برطرف شد.

رفع مشکل افت افشار آب در سه روستای آبادان

به گزارش از ،ایوب بچاری سرپرست آب و فاضلاب روستایی آبادان گفت: در چند هفته گذشته نیروهای بهره برداری ، فنی و توسعه آبفار آبادان به منظور رفع مشکل افت فشار آب در روستاهای آبادان به طور مستمر در منطقه مستقر و هم اکنون برنامه اصلاح لوله های ورودی به ایستگاه پمپاژ شهید سینه باغی (ابوشانک) را در دستور کار دارند و همزمان اقدام به شستشو و رفع شکستگی های شبکه می نمایند.

او افزود: به دلیل قدمت و پایین بودن سایز خط انتقال آبرسانی موجود به طول 13کیلومتر، شرایط آبرسانی از پمپاژ ابوشانک تا انتهای تنگه3 مطلوب نیست و به همین منظور طرح مطالعاتی آبرسانی به روستاهای تنگه 1,2,3 به انتها رسیده و برای اجرای آن به 150میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

سرپرست آب و فاضلاب روستایی آبادان گفت:در بازدید میدانی مدیر عامل آبفا روستایی خوزستان تعویض سه کیلومتر از خط انتقال آبرسانی در دستور کار قرار گرفت و در یک ماه اخیر پروژه فعال شد.

بچاری افزود:هم اکنون یک کیلومتر از این خط لوله گذاری شده و 2 کیلومتر دیگر در دستور کار واقع شده است . انتظار می رود قبل از تابستان وارد مدار شود و شاهد آبرسانی مناسبتری به کل روستا باشیم.

او ضمن عذرخواهی و تشکر از صبر وسعه صدر اهالی روستای تنگه 3 ،از مساعدت شهرداران اروندکنار و چوئبده برای آبرسانی به این روستا با تانکر تشکر کرد .

روستای تنگه 3 از توابع بخش مرکزی دارای جمعیتی بالغ بریکهزار و 800 نفر می باشد.

روستای تنگه یک با جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 900 نفر و روستای تنگه 2 با 900 نفر جمعیت از طریق تاسیسات آبرسانی روستایی ابوشانک آبرسانی می شوند.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 874

به "رفع مشکل افت افشار آب در سه روستای آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفع مشکل افت افشار آب در سه روستای آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید