مقالات گردشگری

بازدید رزم حسینی از منطقه آزاد و پایانه مرزی بازرگان، گام های اساسی برای روان سازی و تسهیل در تردد و ترانزیت بزرگترین پایانه مرزی کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سومین روز از سفر به استان آذربایجان غربی از منطقه آزاد و پایانه مرزی بازرگان (شهرستان ماکو) بازدید به عمل آورد.

2 تیر 1400

آمریکا: برای مهار ایران در منطقه می مانیم

خبرنگاران: فرمانده سنتکام مدعی است که حضور نظامی آمریکا در منطقه مانع دست درازی ایران به عربستان سعودی شده است و می افزاید، سعودی ها هنوز هم خواهان یاری برای ایجاد بازدارندگی در مقابل ایران هستند.

1 تیر 1400

تست کرونای بازیکنان پرسپولیس منفی شد

تست کرونای بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس پیش از سفر به بوشهر منفی شد.

29 خرداد 1400

نفروختن بلیت سفر به کرونایی ها، مسافران کرونایی رصد می شوند

در پی طرح اظهارات ایرج حریرچی -معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی - مبنی بر اینکه 51 هزار نفر از کسانی که برگه دستشان است و کرونا مثبت هستند قرنطینه شان را به فواصل چندین کیلومتری و حتی مسافرت شکسته اند سراغ بسیاری از مسئولان وزارت راه وشهرسازی در...

24 خرداد 1400

صالحی اقدام تروریستی اخیر کابل را محکوم کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی اخیر کابل و تسلیت به دولت و ملت افغانستان و خانواده های قربانیان این اقدام ضد بشری، مبارزه با جریان های افراطی و تفکرات تکفیری را وظیفه همگانی خواند.

9 خرداد 1400

مدویدیف: روسیه تمایل ندارد درگیر هیچ مناقشه نظامی گردد

معاون رئیس شورای امنیت روسیه تأکید کرد: مسکو خواهان برقراری روابط محبت آمیز، برابر و مسالمت آمیز با همه کشورهاست و درگیر شدن در هیچ جنگی منافع این کشور را تأمین نخواهد کرد، ولی قاطعانه از منافع ملی خود دفاع می نماید.

2 خرداد 1400

رزمایش نیروهای آمریکایی در نزدیکی جزایر ژاپن

تلویزیون ژاپن خاطرنشان کرد که نیروهای آمریکایی طی رزمایشی در آب های نزدیک جزایر سنکاکو که کشتی های چینی به طور معمول در آنجا حرکت می نمایند تجهیزاتی را از هواپیما و با چتر به آبهای منطقه انداختند .

26 اردیبهشت 1400

رزمایش مشترک آمریکا و ژاپن پس از توافق وزرای دفاع علیه چین

رزمایش مشترک آمریکا با ژاپن تازه ترین اقدام دولت بایدن برای هشدار به چین و ائتلاف با متحدان قدیمی واشنگتن است

24 اردیبهشت 1400

پیاده روی دور ماه چقدر طول می کشد؟

از دیدگاه ما در زمین، ماه کوچک به نظر می رسد. اما اگر بخواهید با یک سفینه فضایی سفر کنید، لباس فضایی بپوشید و یک پیاده روی بر سطح ماه داشته باشید، فکر می کنید این پیاده روی چه مدت طول بکشد؟

23 اردیبهشت 1400

تقابل جنگنده های جی-16 چین با جت های تایوان

وزارت دفاع تایوان از رهگیری و مقابله با شماری از جنگنده های ارتش چین که وارد منطقه پدافند هوایی این جزیره شده بودند، اطلاع داد.

17 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بوئینگ 737 مکس دوباره زمین گیر شد

تهران - خبرنگاران - شرکت آمریکایی بوئینگ از 16 شرکت هواپیمایی خریدار بوئینگ 737 مکس خواست تا پیش از انجام پروازهای بیشتر، با آنالیز سیم کشی این مدل پرحاشیه از اتصال الکتریکی صحیح یکی از قطعات آن اطمینان یابند.

12 اردیبهشت 1400

شرط حضور دو پرسپولیسی در لیگ قهرمانان

به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، کاروان فوتبال پرسپولیس با 21 تن از بازیکنان خود راهی هند شد و دو بازیکن برای پشت سر گذاشتن دوران نقاهت در تهران ماندند.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران خانه تاریخی صنیعی دزفول به اقامتگاه سنتی تبدیل می گردد

دزفول-خبرنگاران-رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از اتمام بازسازی خانه صنیعی توسط این اداره و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی توسط بخش خصوصی طی سال جاری اطلاع داد.

2 اردیبهشت 1400

مدافع پرسپولیس قرنطینه شد خبرنگاران

شرایط فرجی خوب است و مسئله ای ندارد ولی برای مراقبت بیشتر و حفظ سلامتی همه اعضای تیم، همچنین از بین بردن ریسک ابتلا بازیکنان به کرونا، به قرنطینه رفت.

31 فروردین 1400

تهران - پکن در راستا رشد مالی

7 فروردین 1400 سند همکاری 25 ساله ایران و چین به امضای وزرای خارجه ایران و چین رسید. بازتاب این خبر در روزهای نوروزی بسیار گسترده بود به طوری که هنوز مفاد آن منتشر نشده، موافقان و مخالفان زیادی دارد. ایران و چین شرکای تجاری دیرینه هستند.

30 فروردین 1400

خبرنگاران هواشناسی ضرورت زندگی در عصر حاضر

مشهد- خبرنگاران- اطلاع رسانی در مورد تغییرات جوی و شرایط آب و هوایی امروز به عنوان یکی از ضرورت های زندگی در عصر حاضر به شمار می رود.

24 فروردین 1400

اردوگاه مرگ راونسبروک؛ زنان شکنجه گران نازی

راونسبروک عظیم ترین اردوگاه نازی ها برای زنان بود. بیش از 120،000 زن از سراسر اروپا در آنجا زندانی بودند. بیشتر آن ها جنگجویان مقاومت یا مخالفان سیاسی بودند. بقیه هم کسانی بودند که برای جامعه نازی ها نامناسب تشخیص داده می شدند.

18 فروردین 1400

25 درصد ناوگان اورژانس اصفهان قدیمی و درحال بازسازی است

خبرنگاران/اصفهان معاون فنی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان با اشاره به فعالیت 250 آمبولانس در استان، گفت: بیش از 70 درصد آمبولانس های اصفهان به روز است و حدود 25 درصد ناوگان قدیمی و در حال بازسازی است.

12 فروردین 1400

عمارت پیر آباد ایلخچی قم با قدمت 200 ساله، عکس

عمارت پیر آباد ایلخچی با قدمتی بالغ بر 200 سال که احداث آن به اوایل حکومت قاجار میرسد در شهر ایلخچی جنب بخشداری ایلخچی واقع شده است.صاحب این خانه باغ تاریخی آقای یوسف کشتمند فردی بی ریا و بی غل و غش و بسیار مردم دوست و مهمان نواز هست که بدون اخذ هیچ گونه...

8 فروردین 1400

فریادهای بی صدا را بشنویم

کرونا جدای بیماری و مرگ که با جسم آدمی سروکار دارد، قربانیان فراوانی داشته که روح و روان جمع کثیری را به قربانگاه برده و آسیب در این بخش کم از آسیب جسمانی نیست.

6 فروردین 1400
تعداد: (321)