علم و تکنولوژی

مجموعه شعر لُری تَشبریق به بازار آمد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در ایلام، نشر زانامجموعه شعر تَشبریق سروده ی: جعفر فیلی شاعر دره شهری، را در 76 صفحه و به قیمت 20 هزار تومان منتشر کرده است.

2 مهر 1400

سکه ها آیینه روشنی از دنیا بینی و اعتقادات مردم هر دوره هستند

خبرنگاران/لرستان استادیار گروه تاریخ دانشگاه لرستان می گوید: سکه ها آیینه روشنی از باورها، دنیا بینی و اعتقادات مردم هر دوره هستند.

19 شهریور 1400

افشای مشخصات نو گوشی گلکسی S22 سامسونگ

به احتمال زیاد سامسونگ سری گوشی های هوشمند Galaxy S22 خود را در ماه ژانویه آینده معرفی می نماید اما نشت تازه ای که در یک سایت کره جنوبی ظاهر شده است، نشان می دهد که این سری در بازارهای منطقه ای مختلف، با چیپست های متفاوت Snapdragon 898 و Exynos 2200 راهی بازار خواهند شد.

17 شهریور 1400

دوچرخه برقی خانوادگی

دوچرخه خانوادگی برقی Carqon Classic دارای برد 120 کیلومتر و درب ویژه سوار شدن کودک است.

13 شهریور 1400

ظرفیت فناوری زنجیره بلوک در شفافیت زنجیره تأمین و کارکرد مالیاتی

زنجیره بلوکی یکی از پیشرفت های تکنولوژیکی انقلابی در دو دهه گذشته است. پیش بینی شده که مثل اتفاقی که تقریبأ بیست سال پیش از طریق ی اینترنت افتاد، زنجیره بلوک هم یک فن آوری پایه ای و زیربنایی گردد.

11 شهریور 1400

نابغه هندی،ناجی گوگل

گوگل، این غول دنیای فناوری در سال 2004 با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کرد و لری پیج و سرگیی برین به اسم بنیانگذاران این کمپانی به این نتیجه رسیده بودند که باید برای تغییر شرایط گوگل در پی خلاقیتی تازه باشند؛ چراکه در این دنیا در حال تغییر و باوجود رقبای قدرتمند،...

23 مرداد 1400

قطارهای 5 ستاره ایران؛ قطار زندگی، تنها رستوران دو طبقه ریلی با منویی متفاوت، جزئیات قطار لوکس ایران؛ از خدمات رفاهی تا قیمت سه کلاس بلیت

قطار زندگی اولین قطار پنج ستاره کشور است که از اوایل سال 1394 وارد ناوگان ریلی شده و تا کنون به فعالیت ادامه داده است. این قطار مجلل تنها قطار ناوگان ریلی است که دارای رستوران دو طبقه بوده و مسافران می توانند انواع غذاهای ایرانی را در آن میل نمایند.

18 مرداد 1400

معجزه های اتفاقی؛ راهی ساده برای ورزش و سلامتی

در واقع گنجاندن فعالیت شدید بیشتر در زندگی روزمرۀ مان - چه جاروبرقی کشیدن با شور باشد چه سربالایی رفتن برای خرید- می تواند کلیدی باشد برای یاری به ما تا هر روز قدری ورزش باکیفیت دریافت کنیم؛ و این شامل افرادی که اضافه وزن دارند یا تناسب اندام ندارند...

14 مرداد 1400

لباس هنرمندان ارکستر سمفونیک تهران با سوزن دوزی ایرانی طراحی می شود

تهران (پانا) - هنرمند پیشکسوت عرصه طراحی لباس از نمایش سوزن دوزی های منطقه ها مختلف ایران روی لباس هنرمندان ارکستر سمفونیک تهران برای اجرا در پاییز سال جاری خبر داد.

12 مرداد 1400

گواهی رتبه بندی به اولین مرکز داده ممیزی شده کشور اعطا شد

به گزارش خبرنگاران، با توجه به اهمیت و نقش حیاتی مراکز داده به نام صنعت مادر و استراتژیک در فضای مجازی و لزوم توسعه ارائه خدمات کاربردی در کشور و هم بر اساس الزامات اسناد بالادستی و اهداف و تکالیف قانونی در راستای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و صیانت...

6 مرداد 1400

تکذیب اختلال در حرکت قطارها، اختلال در سیستم بازرگانی راه آهن بود

به گزارش خبرنگاران، صادق سکری، با بیان اینکه خبری مبنی بر اختلال در حرکت قطارها منتشر شده است، اعلام کرد: این اختلال در حوزه بازرگانی بوده است و تأثیری بر سیر قطار ندارد.

5 مرداد 1400

رئیس جمهور برزیل به خاطر ماسک نزدن جریمه شد

دولت استان سائوپائولوی برزیل بیان کرد، بعد از آن ژایر بولسونارو بدون داشتن ماسک به اسکورت هزاران موتورسوار در خیابانهای شهر سائوپائولو پرداخت، از بابت نقض قوانین شهرداری برای مقابله با همه گیری 110 دلار جریمه شد.

5 مرداد 1400

اخطار به 56 مرکز علمی کاربردی ، دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجوی کارشناسی پذیرش می نماید

برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

3 مرداد 1400

حکم قصاص آرمان؛ پرونده قتل غزاله بسته می گردد؟

آرمان عبدالعالی قاتل پرونده ای که 8 سال پیش رقم خورده است، برای دومین بار پای چوبه دار می رود. با طی روال قانونی پرونده، آرمان به جرم قتل غزاله شکور، در دادگاه به قصاص محکوم شده است. او پیش از این هم سال 97 هم یک بار دیگر پای چوبه دار رفته بود، اما با مهلت...

3 مرداد 1400

اتحادیه اروپا تحریم های مالی علیه روسیه را تمدید کرد

خبرنگاران : اتحادیه اروپا تمدید تحریم ها و محدودیت ها علیه روسیه را برای یک سال دیگر تصویب کرد. این اقدام در پی الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه است که اتحادیه اروپا آن را غیرقانونی می داند.

29 تیر 1400

سفر وزیر خارجه هند به تهران

وزیر خارجه هند امروز وارد تهران خواهد شد و با همتای ایرانی خود ملاقات و مصاحبه می نماید.

28 تیر 1400

همزیستی خودروهای برقی و بنزینی می تواند همچنان ادامه داشته باشد

خودروهای برقی و بنزینی می توانند همچنان به همزیستی ادامه دهند؛ این گفته نظر مدیرعامل هیتاچی آمریکا است. پیش از آنکه خودروهای برقی در سرتاسر جهان فراگیر شوند، قطع به یقین دوره ای سپری خواهد شد که در آن، این محصولات و بنزینی ها در کنار هم به حیات خود ادامه...

17 تیر 1400

مشق بلاتکلیفی دانش آموزان

بدون شک مهم ترین اقدام وزارتخانه آموزش و پرورش در حال حاضر، تصمیم برای چگونگی بازگشایی مدارس است. هر چند عمر دولت کنونی به زمان بازگشایی احتمالی مدارس در سال تحصیلی جدید نمی رسد و این اتفاق در دولت بعدی خواهد افتاد اما بدیهی است که تصمیم گیری درباره...

16 تیر 1400

توقیف وب سایت رسانه ها را از مجاری حقوقی پیگیری می کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه توقیف وب سایت رسانه های زیر مجموعه صداوسیما را مصداق کوشش سیستماتیک آمریکا برای مخدوش کردن آزادی بیان خواند و گفت این موضوع را از مجاری حقوقی پیگیری می کنیم.

12 تیر 1400

رنگ های سامسونگ گلکسی زد فلیپ 3 مشخص شد

در جدیدترین خبر منتشر شده پیرامون گوشی تاشوی گلکسی زد فلیپ 3 مطلع شدیم این گوشی قرار است با چهار رنگ بندی راهی بازار شود.

10 تیر 1400
تعداد: (263)