مارسلین، یک زن، یک قرن در جشنواره سینما حقیقت

به گزارش مالکوم، فیلم مستند مارسلین، یک زن، یک قرن ساخته کوردلیا دووراک محصول سال 2018 کشورهای فرانسه و هلند، در بخش مسابقه بین الملل دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت روی پرده می رود.

مارسلین، یک زن، یک قرن در جشنواره سینما حقیقت

به گزارش مالکوم به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این اثر مستند آمده است: فیلم، تصویری از نویسنده و فیلمساز مصمم مارسلین لوریدان ایونس است. او در کودکی از اردوگاه آشویتز-بورکنو جان سالم به در برده و پس از آن باید خود را به عنوان زنی آزاد بازیابد. مارسلین می گوید که رویکردش افراطی بوده است. با نزدیک شدن به 90 سالگی، ذات مارسلین تغییری نکرده و فقط زندگی اش کمی کندتر شده است.

مارسلین، یک زن، یک قرن پیش از این، در جشنواره ایدفا روی پرده رفته است. کوردلیا دووراک نیز در سال 2016 با مستند جان برجر یا هنر نگریستن در جشنواره سینماحقیقت حضور داشت.

اهدای جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت

جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت اهدا خواهد شد.

مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت با اعلام این خبر اضافه نمود: مجری جایزه تماشاگران سینماحقیقت، انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند است که با حضور نماینده خانه سینما، رای گیری و شمارش نهایی آراء صورت می پذیرد.

شهنام صفاجو توضیح داد: برگه های آراء قبل از نمایش فیلم ها، بین مخاطبان توزیع می گردد و آنها می توانند بعد از هر سئانس نمایش، رای خود را در صندوق هایی که مقابل درب خروج سالن ها تعبیه شده، بریزند که این صندوق ها با لیبل خوب، متوسط و ضعیف معین شده اند.

وی ادامه داد: برای هر رای خوب، دو امتیاز، رای متوسط یک امتیاز و رای ضعیف هم صفر امتیاز محاسبه می گردد. در انتها، جمع امتیازهای هر فیلم تقسیم بر تعداد آرای مخاطبین شده و برنده جایزه مردمی سینماحقیقت معین خواهد شد.

مدیر روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت تاکید نمود: این جایزه شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال، در مراسم اختتامیه سینماحقیقت به کمپانی تولیدکننده فیلم منتخب تماشاگران و یا صاحب اثر بر اساس پروانه مالکیت اهدا خواهد شد.

صفاجو در انتها یادآور شد که رای گیری مردمی سینماحقیقت فقط شامل فیلم های بخش مسابقه ملی این جشنواره می گردد.

دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1397 به دبیری سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 114

به "مارسلین، یک زن، یک قرن در جشنواره سینما حقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مارسلین، یک زن، یک قرن در جشنواره سینما حقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید