مبلمان قدیمی خود را نو کنید

به گزارش مالکوم، برای ایجاد تغییرات مجذوب کننده و شیک در دکوراسیون داخلی منزل می توانید ظاهر مبلمان خود را تغییر دهید.

مبلمان قدیمی خود را نو کنید

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با روشی ساده برای نو کردن مبل کهنه منزل آشنا می شوید. شما می توانید با این کارها تغییرات زیبایی را در رنگ و طرح مبلمان منزل ایجاد کنید.

نو کردن مبل کهنه منزل

برای نو کردن مبل کهنه روش های زیادی وجود دارد. در ادامه به معرفی یکی از این روش ها می پردازیم.

وسایل لازم نو کردن مبل کهنه منزل

  • قلمو رنگ
  • رنگ گچ
  • بطری اسپری
  • سنباده
  • واکس مخصوص مبلمان

مرحله اول

در ابتدا رنگ گچ را رقیق نموده و آن را تست کنید. توجه داشته باشید باید رنگ گچ را با آب رقیق گردد تا به صورت کامل جذب پارچه گردد. مقدار رقیق شدن رنگ گچ به نوع رنگ اصلی و رنگدانه های موجود در درون رنگ و جنس پارچه مبلمان بستگی دارد.

برای رقیق کردن رنگ گچ باید به نسبت یک به یک آب و رنگ را با هم مخلوط نموده و قسمت کوچکی از مبلمان که در معرض دید قرار ندارد را تست کنید و اجازه دهید قسمت تست خشک گردد و نتیجه کار را مشاهده کنید.

مرحله دوم

لایه اول را رنگ کنید. در ابتدا لایه ای نازک از رنگ گچ را روی تمام قسمت های پارچه مبلمان بزنید تا رنگ گچ، جذب پاچه گردد. برای اینکه لایه اول رنگ خوب جذب گردد در هر نوبت روی پارچه صندلی یا مبل را با آب اسپری کنید.

در این مرحله تمام قسمت های سطح پارچه را به صورت کامل آبرسانی کنید و احتیاج نسبت پارچه مبلمان غرق در آب بگردد. چنانچه جذب رنگ به پارچه به سادگی انجام نمی گردد کمی آب روی پارچه مبلمان اسپری کنید.

مرحله سوم از نو کردن مبل کهنه منزل

در این مرحله از نو کردن مبل قدیمی اجازه دهید تا رنگ مبلمان به صورت کامل خشک گردد. خشک شدن پارچه مبلمان ممکن است یک روز زمان ببرد و مقدار زمانی که صرف خشک شدن پاچه مبلمان می گردد به مقدار آب استفاده شده بستگی دارد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب برای گیاهان آپارتمانی وسایل تزیینی بسازید +ویدیو سر بزنید.

مرحله چهارم

مبلمان رنگ شده را به آرامی سمباده کشی کنید. با استفاده از سمباده ای ملایم تمام سطح مبل را سمباده کشی کنید. باید توجه داشته باشید که رنگ را زیاد از مبلمان جدا نکنید.

مرحله پنجم

اگر احتیاج است مبلمان را باز رنگ کنید و مراحل 2 تا 4 را تا جایی که ممکن است تکرار کنید که به پوش و بافتی که می خواهید برسید. باید توجه داشته باشید که پس از زدن لایه اول احتیاجی به استفاده از اسپری آب نیست و رقیق کردن رنگ گچ هم ضروری نست. سمباده کشی پس از زدن هر لایه رنگ را هم فراموش نکنید.

مرحله آخر از نو کردن مبل کهنه منزل

در این مرحله از نو شدن مبل کهنه از واکس کرمی بهره ببرید و برای ثابت شدن رنگ و محافظت از پارچه رنگ شده مبلمان بهتر است لایه نازکی از واکس را با قلم مو روی مبل بزنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این کارها آشپزخانه نوعروس ها را زشت می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2096

به "مبلمان قدیمی خود را نو کنید" امتیاز دهید

1 کاربر به "مبلمان قدیمی خود را نو کنید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلمان قدیمی خود را نو کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید