از ما به ما نزدیک تر

به گزارش مالکوم، چند سال قبل با پرسش هایی که در ذهنم شکل گرفته بود نزد یکی از علمای بزرگ دینی رفتم تا پاسخ سؤالاتم را جویا شوم. 5 پرسشی را که برایم پیش آمده بود همراه با توضیحات پیرامونی مطرح کردم و منتظر پاسخ ماندم.

از ما به ما نزدیک تر

به گزارش گروه رسانه های مالکوم، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: چند سال قبل با پرسش هایی که در ذهنم شکل گرفته بود نزد یکی از علمای بزرگ دینی رفتم تا پاسخ سؤالاتم را جویا شوم. 5 پرسشی را که برایم پیش آمده بود همراه با توضیحات پیرامونی مطرح کردم و در خاتمه از ایشان درخواست دعا نموده و به انتظار پاسخ نشستم.

آن عالم بزرگوار با دقت به سؤال ها گوش فرا دادند و سپس با نظم و دقتی مثال زدنی به تک تک پرسش ها پاسخی دقیق و حکیمانه دادند. پاسخ ها به اندازه ای گویا و گره گشا بود که گویی آنچه را در ضمیرم بود، پیشاپیش خوانده و ساعت ها درباره آن به اندیشه نشسته بودند.

پاسخ پرسش ها که به خاتمه رسید، فرمودند؛ و اما، دعا که به آن اشاره کردید. وقتی آدم ها نگاه می نمایند و می بینند دست دارند تردیدی به خود راه نمی دهند که می توانند این یا آن چیز را جا به جا نمایند، این کتاب را بردارند و آن لباس را به فلان جا ببرند و... وقتی می بینند پا دارند، بی آنکه ذره ای تردید به ذهنشان خطور کند نتیجه می گیرند که می توانند به این نقطه و آن نقطه بروند، کوهنوردی نمایند.

وقتی می بینند چشم دارند، قدرت تفکر دارند، زبان دارند و... شک نمی نمایند که می توانند ببینند، کتاب بخوانند، فکر نمایند، حرف بزنند و... برخورداری از این نعمت های بی شمار، آن قدر برای آدم ها بدیهی است که به هنگام استفاده از آن، وجودش را فراموش می نمایند و فقط هنگامی متوجه وجودش می شوند که آن را از دست داده و یا در آن خلل و عیبی پدید آمده باشد.

ایشان در ادامه فرمودند؛ اما انسان ها توجه ندارند، نعمتی به نام دعا دارند و با آن می توانند بسیاری از امور و خواسته هایی را که به روال عادی انجام آن ناممکن به نظر می رسند، امکان پذیر نمایند و این آیه شریفه را تلاوت کردند؛ وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَهًَْ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ...

{ای پیامبر} هنگامی که بندگانم از تو درباره من سؤال می نمایند، [بگو:] یقیناً من نزدیکم، دعای دعانماینده را اجابت می کنم؛ پس باید دعوتم را بپذیرند و به من ایمان آورند، تا به حقیقت راه یابند و به مقصد اعلی برسند. (186بقره) و به این آیه از کلام خدا اشاره داشتند که ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُمْ... مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم (60 غافر).

... و نگارنده در این اندیشه که؛

یار نزدیک تر از من به من است

وین عجب تر که من از وی دورم

همه روزها اگرچه روز دعاست ولی این روزها، بیشتر از همه روزها، احتیاج به دعا را احساس می کنیم.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 760

به "از ما به ما نزدیک تر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ما به ما نزدیک تر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید