اعلام شرایط کامل AFC برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا در سال 2027 ، شکستن شاخ غول برای ایران

به گزارش مالکوم، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پس از دریافت مدارک اولیه 5 نامزد میزبانى جام ملت هاى 2027 جزئیات و شرایط مدنظر برای میزبانى از این رقابت ها را خاطرنشان کرد.

اعلام شرایط کامل AFC برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا در سال 2027 ، شکستن شاخ غول برای ایران

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مجموعه شرایط میزبانى از رقابت های جام ملت های آسیا در جزوه ای 28 صفحه اى از سوی AFC به 5 کشور نامزد ازجمله ایران اعلام شده و نحوه برگزارى جام ملت هاى 2019 امارات به عنوان الگوى ایده آل مورد توجه قرار گرفته است.

در چشم انداز جام ملت های 2027 بر ضرورت استفاده از امکانات مدرن و پیشرفته همچنین زیرساخت هاى مجهز و منطبق با استانداردهاى روز فوتبال دنیا تاکید شده است. توسعه صنعت توریسم در کشور میزبان و تقویت ارتباطات و تعاملات بین المللى در حوزه ورزش همچنین مشارکت سایر بخش هاى کشور از جمله مسائلی است که در جهت کسب میزبانى جام ملت هاى آسیا مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس شرایط جدید اعلام شده کشور میزبان باید حداقل 8 ورزشگاه مجهز و پیشرفته با تمام شرایط مدنظر AFC را معرفى نموده و یک ماه قبل از شروع رسمى مسابقات به کمیته برگزارى رقابت ها و نمایندگان کنفدراسیون تحویل بدهد.

حداقل ظرفیت مورد نظر این 8 ورزشگاه، 20 هزار تماشاگر است و البته ورزشگاه بازى هاى افتتاحیه و نیمه نهایى باید حداقل ظرفیت حضور 40 هزار تماشاگر را داشته باشد. ورزشگاه بازى فینال هم با ظرفیت حداقل 50 هزار تماشاگر مورد تایید قرار مى گیرد.

در بخش امکانات تمرینى، AFC با توجه به حضور 24 تیم در جام ملت ها خواهان معرفى 24 زمین مجهز با کیفیت چمن زمین اصلى مسابقات شده است. این زمین ها نباید بیش از 30 دقیقه با محل اقامت هر تیم فاصله داشته باشد. همچنین ضروری است تمام امکانات و زیرساخت هاى استاندارد مورد احتیاج در تمرین از جمله رختکن مجهز و کامل نیز براى این کمپ هاى تمرینى در نظر گرفته گردد.

در حوزه امکانات اقامتى AFC خواهان معرفى حداقل 30 هتل 5 ستاره در کشور میزبان شده تا براى 24 تیم شرکت کننده، میزبانى از ستاد برگزارى مسابقات، عوامل اجرایى AFC، تیم هاى داورى، میهمانان ویژه و شخصیت هاى رسمى بین المللى در نظر گرفته گردد. فاصله این هتل ها با کمپ هاى تمرینى و ورزشگاه های محل برگزارى مسابقات باید منطبق با استانداردهاى ذکر شده باشد.

شرایط و ویژگى هاى فرودگاه هاى بین المللى یا داخلى در شهرهاى میزبان مسابقات نیز بخش دیگرى از الزامات را در بر مى گیرد که بر اساس آخرین استانداردهاى بین المللى حوزه حمل و نقل و گردشگرى تنظیم شده است.

ایران، هند، عربستان، قطر و ازبکستان نامزد میزبانی این بازی ها هستند. میزبان نوزدهمین دوره جام ملت های آسیا در سال 2021 معرفی خواهد شد.

با توجه به مجموعه شرایط اعلام شده فوتبال ایران کار بسیار دشواری برای کسب میزبانی جام ملت های 2027 دارد و باید دید در مدت زمان باقی مانده تا فاصله اعلام میزبان، تلاشی برای بهبود شرایط و امکانات صورت خواهد گرفت یا خیر.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1241

به "اعلام شرایط کامل AFC برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا در سال 2027 ، شکستن شاخ غول برای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام شرایط کامل AFC برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا در سال 2027 ، شکستن شاخ غول برای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید