امنیت در سفر ، چگونه یک مامور اف بی آی شوید

به گزارش مالکوم، امنیت، مسئله ای که در جهانی امروز به یه موضوع بحرانی تبدیل شده و افراد زیادی رو در سرتاسر جهان درگیر خودش نموده، این مسئله فقط مربوط به سفر نیست و مردم ساکن در یک منطقه هم با دردسرهای ناامنی دست و پنجه نرم می کنن، اما معمولا به بحث امنیت در سفر، اهمیت زیادی داده میشه چونکه وقتی به عنوان جهانگرد وارد یک شهر یا کشور تازه میشین، هرچقدر هم که از قبل درباره امنیت و موقعیت اون منطقه تحقیق نموده باشین، باز هم یک غریبه محسوب میشین و نسبت به مردم محلی، شناخت کمتری از شرایط دارین، بنابراین دونستن یک سری نکات مهم و کلی درباره امنیت در سفر، می تونه به شما یاری کنه تا سفر بی دردسری داشته باشین و گرفتار دزدها و کلاهبردارها نشین. شاید اولین مطلبی که در این باره به فکر می رسه، اینه که به کشورهایی سفر کنین که بیشترین امنیت ممکن رو داشته باشن، باید بگم که در سال های اخیر، بخاطر مسائل به وجود اومده، کمتر کشوری وجود داره که امنیت کاملی در جای جای اون برقرار باشه، بنابراین بهتره که این گزینه رو مد نظر قرار ندین و برای حفظ امنیت در سفر، تنها، کشورهایی رو از فهرست جهانگردی خودتون خط بزنین که امنیت پایینی دارن و توصیه شده که به اون منطقه ها سفر نکنین، درباره باقی مسائل نگران نباشین و با خوندن مطلب امنیت در سفر و عمل به اون، با خیال راحت به مسافرت برید.

امنیت در سفر ، چگونه یک مامور اف بی آی شوید

امنیت در طول سفر

حفظ امنیت توی جاده و مسیر سفر از نکات مهمیه که باید حواستون بهش باشه، مخصوصا اگه با اتومبیل خودتون به سفر می رید، چون جاده محل تردده و کمتر کسی ممکنه بتونه به دادتون برسه. در سفر با خودروی شخصی، برای اینکه از ماشین دزدها در امان بمونین، همواره در اتومبیل رو قفل نگه دارین و شیشه هارو پایین بکشین. درصورت سفر با وسایل حمل و نقل عمومی، نکات بیشتری رو باید مد نظر قرار بدین، مثلا اگه پیاده سفر می کنین و قصد گرفتن تاکسی دارین، هیچ وقت تاکسی خودتون رو با غریبه ها شریک نشین و قبل از سوار شدن به تاکسی از تقلبی نبودنش مطمئن بشین، مثلا از قبل درمورد مشخصات تاکسی های امن پرس و جو کنین، موقع سوار شدن، به کد تاکسی توجه کنین و اگه می تونین، کد تاکسی رو برای یکی از آشناهاتون بفرستین، درضمن در فرودگاه هم مراقب لوازمتون باشین، چون افراد زیادی هستن که دنبال فرصتی می گردن تا توی چشم به هم زدنی چمدون مسافرها رو بدزدن، بنابراین منتظر نمونید تا همه مسافرها چمدونشون رو بردارن و شما آخرین نفر باشین.

امنیت در محل اقامت

شاید فکر کنین که هتل ها، مخصوصا اگه لوکس و تجملی باشین، بی خطرترین نقاط هستن و امکان نداره هیچ اتفاق بدی براتون بیفته، اما باید بهتون بگم که وقتی به سفر میرید، حتی توی اقامتگاهتون هم باید تمامی موارد امنیتی رو رعایت کنین، به هرحال احتیاط شرط عقله. بهتره که در صورت امکان، در هتل هایی اقامت کنین که به جای کلید شماره دار، اتاق هاش با کارت باز بشه. هیچگاه افراد ناشناس رو به اتاقتون دعوت نکنین و درصورت داشتن قرار دیدار، شخص رو توی لابی دیدار کنین، درضمن همواره در اتاق خودتون رو با هر تعداد قفلی که داره، قفل کنین. در لحظه رزرو اتاق و آغاز اقامت، از پذیرش هتل، مسیرهای پله اضطراری و خروج اضطراری رو بپرسین.

هدف جذابی نباشید تا امنیت داشته باشید

دزدها و کلاهبردارها، قبل از هرچیزی به چهره و حالت ایستادن و راه رفتن شما دقت می کنن و مثل روانشناس های ماهر، تشخیص میدن که شما سردرگم هستین یا گم شدین، بنابراین بهتره که با اعتماد به نفس قدم بردارین و حتی اگه دچار سردرگمی شدین، این حالت رو توی چهره خودتون نشون ندین، البته منظورمون از اعتماد به نفس، لجبازی نیست، باید بگم که اگه از دیگران یاری نخواین، بیشتر خودتون رو توی دردسر میندازین، اما بهتره که دنبال فرد مناسبی برای پرسیدن آدرس بگردین. یکی دیگه از مواردی که باعث میشه کمتر جلب توجه کنین، لباس محلیه، البته این مطلب به این معنی نیست که حتما لباس های گرون قیمت محلی رو خریداری کنین تا شبیه به ساکنین اون منطقه به نظر برسین، بلکه بهتره تا حد امکان پوشش خودتون رو به این افراد نزدیک کنین، اینطوری علاوه بر اینکه کمتر توی چشم هستین، مردم محلی هم برای ارتباط برقرار کردن و یاری کردن به شما بیشتر رغبت نشون میدن.

برای حفظ امنیت خود باید زبر و زرنگ باشید !!

از اونجا که دزدها شیوه های مخصوص و منحصر به فردی برای انجام کارشون دارن، ما هم مجبوریم که در مقابل از راهکارهایی استفاده کنیم تا از جون و مالمون حفاظت کنیم، اگه چیزی درمورد این راهکارها نمی دونین، نگران نباشین، چون ما چندتا از مهمترین هاش رو به شما یاد میدیم. یکی از این روش ها داشتن یه کیف پول تقلبیه، به این معنی که کیف پول اصلی خودتون رو که پول ها و مدارکتون توی اونه، در جایی امن نگه دارین و میزان کمی پول در یک کیف پول دیگه قرار بدین تا اگه شخصی قصد سرقت داشت، کیف پول دوم رو بهش بدین، اینطوری هم با دزد درگیر نمیشین و خودتون رو به خطر نمیندازین و هم از پول و مدارکتون محافظت می کنین، حالا ممکنه این سوال براتون پیش بیاد که کیف پول اصلی رو کجا نگه دارین؟ اینم یکی دیگه از ترفندهاست، درواقع شما می تونین از قبل برای لباس هایی که زیر لباس اصلی می پوشین، جیب های داخلی درست کنین و پول و لوازم کوچیک باارزشتون رو درون اون قرار بدین و یا اینکه پول رو توی یه کیف کوچیک بنددار قرار بدین و از گردنتون آویزون کنین، اما یادتون باشه که جلوی کسی پول رو از جیبتون درنیارید و این کار رو به دور از چشم دیگران انجام بدین.

مراقب کلاهبردارها باشید

همونطور که گفتیم، کلاهبردارها شیوه های متعددی برای فریب دادن شما دارن، از جمله اینکه خودشون رو به شکل پلیس درمیارن و از شما مدارکتون رو درخواست می کنن و یا با جریمه های تقلبی، قصد گرفتن پول از شما دارن و یا اینکه در قالب راهنمای تور، بهتون پیشنهاد میدن تا شما رو به بازدید از اطراف شهر ببرن که البته قصدشون، سرقت و اخاذی از شماست، بنابراین نباید فریب این افراد رو بخورین و درصورت مواجهه با پلیس یا هر نیروی رسمی و دولتی دیگه ای، حتما قبل از هرچیز، ازشون بخواین مدارکشون رو نشونتون بدن، درضمن هیچوقت از غریبه ها نوشیدنی یا غذا قبول نکنین، چون ممکنه توی اون داروی بیهوشی ریخته باشن.

از کجا یاری بگیرم؟

هرچقدر هم که شما انسان محتاطی باشین و تمام مسائل امنیتی رو در طول سفر رعایت کنین، باز هم ممکنه دزدها و کلاهبردارها از شما زرنگ تر باشن و به شما لطمه بزنن، پس درصورتی که احساس خطر کردین یا کسی ازتون سرقت یا اخاذی کرد، حتما به مراکزی مثل پاسگاه پلیس، سفارت، آژانس مسافرتی یا وزارت امور خارجه مراجعه نموده و ازشون یاری بخواین.

این نکات را به خاطر داشته باشید

1. حتما قبل از سفر، اطلاعات امنیتی مربوط به شهر یا کشور مورد نظر و اماکن امن اون منطقه رو پیدا کنین تا دچار دردسر نشین.

2. برای حفظ امنیت در سفر، حتما آدرس و شماره تلفن هتل محل اقامتتون، پاسگاه پلیس منطقه، سفارت و وزارت امور خارجه رو همواره همراه داشته باشین.

3. درصورتی که بهتون حمله شد، هیچوقت با دزد درگیر نشین، به هرحال از دست دادن میزانی پول، بهتر از آسیب دیدنه.

4. در سفرهای خارجی، همواره یک کپی از مدارک و همینطور ویزا رو همراه داشته باشین.

5. از تردد در تاریکی و همینطور کوچه ها و خیابون های خلوت و اماکنی که خوب نمیشناسین، پرهیز کنین.

6. نکته مهمی که خانم ها باید در نظر بگیرند اینه که اگه قصد تنها سفر کردن رو دارین، باید بیشتر از همواره مراقب خودتون باشین، مثلا حلقه داشته باشین، لباس مناسب بپوشین و در طول سفر وانمود کنین که همراه همسرتون به مسافرت اومدین.

منبع: همگردی
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 7 بهمن 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2119

به "امنیت در سفر ، چگونه یک مامور اف بی آی شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت در سفر ، چگونه یک مامور اف بی آی شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید