تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل

به گزارش مالکوم، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس هیئت مدیره ایران خودرو دیزل گفت: اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی را با موتور ساخت داخل تولید می کنیم.

تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مهدی محمدی با بیان اینکه به علت محدودیت ها در تامین موتور، خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل ده سال تعطیل بود اضافه کرد: در شرایط تحریمی به جای اینکه نگران وارد نشدن قطعات باشیم با اتکا به ساخت داخل و کار جهادی توانستیم موتور اتوبوس را داخلی سازی و سپس ساخت اتوبوس را در این مجموعه آغاز کنیم.

وی اضافه کرد: هم اکنون روزانه 4 دستگاه اتوبوس در ایران خودرو دیزل تولید می شود در حالیکه ظرفیت ما در هر شیفت، تولید 10 اتوبوس و در شبانه روز تولید 20 دستگاه اتوبوس است.

محمدی گفت: هم اکنون 750 نفر در خط تولید اتوبوس ایران خودرو دیزل مشغول به کار هستند که اگر با تامین مالی و عقد قرارداد برای تامین اتوبوس در ناوگان حمل و نقل عمومی به ظرفیت 20 دستگاه برسیم برای هزار و دویست نفر دیگر هم در این مجموعه اشتغال ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: برای رساندن تولید به ظرفیت اسمی خود هیچ مسئله ای نداریم و تنها مشکل ما تامین مالی و هدایت سفارش های تامین اتوبوس از محل ساخت داخل است.

محمدی با بیان اینکه کیفیت قوای محرکه اتوبوس ساخت داخل همانند قوای محرکه اتوبوس بنز است، گفت: از نظر بدنه و تزئینات اتوبوس های ساخت این مجموعه قابل رقابت با مدل های وارداتی و قیمت آن نیز 30 درصد پایین تر است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، وی ادامه داد: با زیرساخت ها و ظرفیت های موجود علاوه بر تامین داخل می توانیم اتوبوس های ساخت داخل را به بازار های آسیای میانه، افغانستان و عراق صادر کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1323

به "تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید اتوبوس با موتور ساخت داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید