جزیره متفاوت و دیدنی اوگاشیما

به گزارش مالکوم، جزیره آتشفشانی اوگاشیما واقع در دریای فیلیپین، در 358 کیلومتری جنوب توکیو قرار گرفته و حدود 9 کیلومتر مربع وسعت دارد و با صخره های شیبدارش در زنجریه جزایر ایزو قرار گرفته است.جزیره اوگاشیما به معنای جزیره آبی تماما از گدازه ساخته شده که در قرن 18 میلادی فعال شد و چندین نفر را کشت. ولی با این حال امروزه دهکده کوچکی با جمعیت 200 نفر در آن زندگی می نمایند. ماهیگیری و کشاورزی از معمول ترین فعالیت های این جزیره می باشند. در این دهکده تنها یک اداره پست و یک مدرسه خواهید یافت.

جزیره متفاوت و دیدنی اوگاشیما

این جزیره هوایی ملایم و شرجی دارد که همیشه تحت تاثیر موسم هوای گرم کوروشیو قرار می گیرد. گونه های مختلف پرندگان نیز در این جزیره ساکن می باشند.جزیره اوگاشیما از بقایای دو آتش فشان درونی و بیرونی تشکیل شده. لبه آتش فشان بیرونی به نام اوتونبو حدود 432 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و مرتفع ترین بخش جزیره به شمار می آید. از اینجا منظره ای پانوراما از سراسر جزایر آتشفشانی اقیانوس آرام را خواهید دید.

محفظه های هوایی بسیاری در این جزیره وجود دارد که روستائیان با حرارت دادن آب دریا بر روی این محفظه ها، از آن نمک فراوری می نمایند و بهترین سوغاتی این جزیره به شمار می آید.

قدیمی ترین بخش جزیره به نام کوروساکی در بخش جنوب غربی قرار داشت اما حدود 3000 سال پیش طی آتشفشان مهیبی گدازه های فراوانی تمام جزیره را در بر گرفت و طی 600 سال فعالیت، تمام بخش جنوب شرقی هم با گدازه های سوزان پر شد. اینجا مکانی است که دهانه آتشفشانی ایکینوساوای امروزی قرار گرفته. بطور کل، این جزیره یک آتشفشان عظیم است که 2 آتشفشان در دل یکدیگر جای گرفته اند. می توانید در اطراف دهانه قدم بزنید یا در چشمه های آب گرم آن شنا و استراحت کنید.

منبع: لست سکند
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 649

به "جزیره متفاوت و دیدنی اوگاشیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره متفاوت و دیدنی اوگاشیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید