درگیری میان پلیس پورتلند و معترضان به نژادپرستی

به گزارش مالکوم، پلیس شهر پورتلند آمریکا از درگیری میان پلیس و معترضان به نژادپرستی خبر داد.

درگیری میان پلیس پورتلند و معترضان به نژادپرستی

به گزارش به شبکه تلویزیونی کوین، پلیس شهر پورتلند در ایالت اورگان آمریکا به ساکنان منطقه ای که درگیری بین معترضان و پلیس رخ داد دستور داد به خانه هاشان بازگردند.

به گفته پلیس، معترضان با مسدود کردن خیابان ها در رفت و آمد خودرو ها مانع ایجاد کردند و به سوی افسران پلیس سنگ پرتاب کردند.

بر اساس این گزارش، ساعت از 10 شب گذشته بود که پلیس بیان نمود شورش در شهر اتفاق افتاده و به همین علت استفاده از گاز اشک آور و اسپری فلفل را برای افسران مجاز اعلام کرده است. در درگیری هایی که پس از شلیک گاز اشک آور رخ داد چندین نفر بازداشت یا زخمی شدند.

در تصاویری که معترضان با گوشی تلفن همراه تهیه کرده اند صحنه هایی از درگیری پلیس با یک معترض و پاشیدن اسپری فلفل به صورت او مشاهده می شود. در تصاویر دیگری دیده می شود که معترضان سطل های آشغال را آتش زده و تا پاسی از شب در خیابان ها مانده اند.

حدود یک ماه از قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوستی که به دست پلیس آمریکا به قتل رسید، می گذرد و با این وجود تظاهرات ضد نژادپرستی که در پی قتل وی به راه افتاده، همچنان ادامه دارد.

پلیس و نیرو های امنیتی از بخش های مختلف برای سرکوب این اعتراضات وارد عمل شده و خشونت بسیاری را در جریان این تظاهرات به کار بستند.

پیش از این معترضان به نژادپرستی در حمایت از جنبش موسوم به زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد کنترل بخش هایی از محله کاپیتول هیل را در سیاتل که ورود نیرو های پلیس به آن ممنوع است، به دست گرفته اند.

تصاویر منتشر شده از محله کاپیتول هیل در مرکز شهر سیاتل نشان می دهد که گروهی از معترضان موانعی را اطراف این منطقه ایجاد و آن را منطقه خودمختار کاپیتول هیل نامگذاری کرده اند.

همچنین شهردار سیاتل با انتقاد شدید از مواضع ترامپ در قبال معترضان، از رئیس جمهور آمریکا خواست نبرد تبلیغاتی علیه معترضان را به خاتمه برساند و از اقدام غیرقانونی برای اعزام ارتش به این شهر خودداری کند.

اقدام معترضان در سیاتل مبنی بر اعلام منطقه ای خودمختار خشم دونالد ترامپ را در پی داشته و او تهدیداتی را در این خصوص مطرح کرده است.

او پیش از این نیز تظاهرکنندگان را آنارشیست های زشت خواند و تهدید کرد نیرو های ارتش را برای متفرق کردن معترضان در این محله از سیاتل، اعزام خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1009

به "درگیری میان پلیس پورتلند و معترضان به نژادپرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری میان پلیس پورتلند و معترضان به نژادپرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید