ساحل قرمز در پنجین چین، ساحلی پوشیده از جلبک های قرمز

به گزارش مالکوم، شهر پنجین در کشور چین ساحلی استثنایی بانام، ساحل قرمز دارد که سطح آن پوشیده از گیاه سیاه شور(suaeda salsa) است، با خبرنگاران همراه باشید تا این ساحل دیدنی را بهتر بشناسیم.

ساحل قرمز در پنجین چین، ساحلی پوشیده از جلبک های قرمز

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

می خواهیم یک ساحل زیبا را به شما معرفی کنیم، اما این ساحل با بقیه متفاوت است و در آن خبری از شن و سنگ نیست. ساحل قرمز پنجین در کشور چین پوشش گیاهی خاصی دارد. این ساحل از نوعی جلبک دریایی قرمز بانام سیاه شور(suaeda salsa) پوشیده شده است.

چشم انداز قرمز

مساحت جلبک های دریای قرمز یا همان سیاه شورها شهر پنجین،132 کیلومتر مربع است که برابر با نصف مساحت شهر اورلندو فلوریدا است. سکوی چوبی با ارتفاع 2 متر در سرتاسر منطقه امن ساحل تعبیه شده است که افراد می توانند با پیاده روی در راستا تعیین شده از منظره ساحل قرمزرنگ لذت ببرند. افراد حق ورود به منطقه اصلی پوشش گیاهی جلبک های قرمز را ندارند.

گیاه سیاه شور(suaeda salsa) از دسته گیاهان گلدار و راسته میخک سانان است، نام علمی این گیاه سوئدا(suaeda) است. سیاه شور در فصل های بهار و پاییز سبزرنگ است ولی در تابستان رنگ آن به سمت قرمز روشن می رود، به همین دلیل است که این ساحل، ساحل قرمز نام گذاری شده است.

ضیافت رنگ ها، آواز پرندگان

جلبک های قرمزرنگ، فقط در چین رشد نمی نمایند، مکان های زیادی در جهان وجود دارد که پوشش گیاهی بخشی از آن را سیاه شورها تشکیل داده اند. در بعضی کشورها این گیاه را بانام seepweed هم می شناسند. مهم نیست سیاه شورها کجای زمین رشد می نمایند، این گیاهان در هر منطقه ای پرورش داده شوند، در فصل تابستان قرمزرنگ می شوند و تبدیل رنگ آن ها ربطی به خطه جغرافیایی که در آن می رویند ندارد.

موقعیت ساحل قرمز،شهر پنجین،کشور چین

یکی دیگر از جاذبه های ساحل قرمز پنجین گونه های متنوع پرندگانی است که در حوالی این ساحل پرواز می نمایند. ساحل قرمز 260 نژاد پرنده را در خود جای داده است که ازجمله آن ها می توانیم به ماهی خوار کاکل قرمز اشاره کنیم. اگر در فصل مهاجرت پرندگان به ساحل قرمز سفر کنید، کاکایی ساندرز (black-headed Saunder) را هم خواهید دید.

خوراکی ها و غذاهای پنجین هم با جاهای دیگر فرق دارد. اگر به پنجین سفر کردید حتماً خرچنگ های محلی و برنج مخصوص را امتحان کنید. یک نوع برنج بانام برنج المپیک زمستانی سال 2008 پکن در شهر پنجین پخته می گردد که امتحان این برنج هم خالی از لطف نیست، با خوردن این برنج، حس می کنید مدال طلای المپیک را برده اید!

در ادامه شمارا به تماشای ویدئویی از ساحل قرمز شهر پنجین چین دعوت می کنیم:

دانلود ویدئو

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 450

به "ساحل قرمز در پنجین چین، ساحلی پوشیده از جلبک های قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساحل قرمز در پنجین چین، ساحلی پوشیده از جلبک های قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید