ضدعفونی کننده دست جایگزین شست و شو با آب و صابون نیست!

به گزارش مالکوم، خراسان/ یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای ضدعفونی کردن دست ها استفاده از ژل یا مایع ضدعفونی کننده دست بر پایه الکل است. ضدعفونی کننده های دست بر پایه الکل می تواند به از بین بردن میکروب ها یاری کند. ضدعفونی کننده های دست بر پایه الکل ساخته شده از 60 درصد اتانول و 70 درصد ایزوپروپانول قادر به غیرفعال کردن تمامی ویروس هایی است که از نظر ژنتیکی با بیماری کووید-19 مرتبط هستند.

ضدعفونی کننده دست جایگزین شست و شو با آب و صابون نیست!

کارشناسان توصیه نموده اند دست ها را به طور مرتب و در هر زمانی که ممکن است به ویژه زمانی که کثیفی آن ها با چشم قابل مشاهده است، با آب و صابون بشویید اما می توانید از ضدعفونی نماینده دست هم در کنار شست وشو با آب و صابون و برای اطمینان بیشتر یا برای زمان هایی که آب و صابون در دسترس نیست ، بهره ببرید.از قلم نیاندازید که ضدعفونی نماینده دست جایگزین شست وشو با آب و صابون نبوده و به محض دسترسی به آب و صابون حتی در صورت استفاده از ضدعفونی نماینده باید دست های خود را بشویید.ذکر این نکته نیز مهم است زمانی که دستانتان به وضوح کثیف بوده یا مواد شیمیایی خاصی روی دستانتان است ، نمی توانید از ضدعفونی نماینده برای تمیز کردن دستان خود بهره ببرید.ضدعفونی نماینده های دست بعضی میکروب ها از جمله انگل کریپتوزپوریدیوم، باکتری کلستریدیوم دیفیسیل و نوروویروس ها را نیز از بین نمی برد.

کارشناسان استفاده از ضدعفونی نماینده هایی با حداقل 60 درصد الکل را توصیه می نمایند. بیشتر محصولات حاوی 60 تا 95 درصد الکل هستند اما تصور نکنید که درصدهای بالاتر موثرتر است ، برای بیشترین تاثیر باید این ضدعفونی نماینده ها را با آب تا 60 درصد رقیق کنید.

در مواردی از جمله پس از دست دادن، لمس سطوح مختلف در مکان های عمومی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، تماس با حیوانات، خرید از فروشگاه و غیره می توانید دست های خود را با ضدعفونی نماینده تمیز کنید.برای استفاده صحیح از ضدعفونی نماینده های دست ابتدا مقدار توصیه شده روی جلد محصول را در کف یک دست قرار دهید، سپس دستان خود را به هم بمالید تا محلول تمام دست از جمله بین انگشتانتان را مانند زمانی که دست های خود را می شویید پوشش دهد و سپس صبر کنید تا محلول در معرض هوا خشک گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1034

به "ضدعفونی کننده دست جایگزین شست و شو با آب و صابون نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضدعفونی کننده دست جایگزین شست و شو با آب و صابون نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید