سلامتی و پزشکی

تمرین صبح تیم ملی فوتبال ایران برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، اردوی تیم ملی فوتبال ایران در حالی از ظهر روز گذشته شروع شد که طی آن تنها بازیکنان داخلی به همراه اعضای کادر فنی حضور داشتند.

24 مهر 1400

لیدوکائین هیدورکلراید (LIDOCAINE HCL)

موارد مصرف: بی حسی منطقه ای، بلوک اعصاب محیطی و بلوک عصب سمپاتیک در بی حسی های نخاعی (اسپاینال) و ترکیبات مخدر و آرتیمی قلبی.

24 مهر 1400

آلومینیوم منیزیوم (ALUMINIUM Mg)

موارد مصرف: آنتی اسید در درمان تحریک دستگاه گوارش یا زخم معده مصرف می گردد. مقدار مصرف: انواع قرص آن 1 تا 4 عدد در روز استفاده می گردد.

23 مهر 1400

اتامبوتول (ETHAMBUTOL)

مقدار مصرف: 15 تا 25 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم یک بار در روز تا 2 بار در هفته

22 مهر 1400

قیمت تخم مرغ در بازار چقدر شد؟

به گزارش خبرنگاران، آن طور که بعضی فعالان این صنعت می گویند ذرت و سویای موردنیاز تولیدکنندگان در سامانه بازارگاه حدود دو ماه است که به درستی تامین نمی گردد و نهاده ها هم با تاخیر یک ماه تا 40 روز به دست مرغداران می رسد.

19 مهر 1400

برای کسانی که دیروقت غذا می خورند...

نتایج تحقیقی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد غذا خوردن در موقع نامناسبی از روز می تواند به چاقی و اضافه وزن منجر گردد. بیشتر مردم این باور را دارند که اگر در ساعات پایانی شب غذا بخورند ، چاق می شوند و بسیاری از افراد سعی می نمایند تا جای ممکن این کار...

16 مهر 1400

بخور دادن دیگر از مد افتاده !

پاکسازی برای همه نوع پوست ضروری است؛ اما بیش از 10 روش پاکسازی وجود دارد که بر اساس نوع پوست مشخص می گردد... پاییز، فصل محبوب سال برای پاک سازی پوست اما نه با بخور!

12 مهر 1400

غذاها و داروهایی که با هم تداخل دارند...(1)

غذاها و مواد مغذی موجود در آنها از مهم ترین و معتبرترین عواملی هستند که بر زیست دسترسی و عملکرد داروهای خوراکی در بدن تاثیر می گذارند. این تاثیرات به علت وجود ترکیبات متنوعی از مواد معدنی، مواد آلی، پروتئین ها و ویتامین ها در غذاها و بعلاوه فرمولاسیون...

11 مهر 1400

مقاله: آشنایی با دستگاه شور و متعلقات آن

واژه دستگاه از زمان دوره قاجار در موسیقی ایرانی رواج یافته است و تا قبل از آن به جای دستگاه از واژه مقام استفاده می کردند. دستگاه از دو کلمه دست و گاه تشکیل شده است. در موسیقی قدیم ایران، گاه به معنای پرده ساز بوده است؛ بنابراین دستگاه یعنی چگونگی قرار...

10 مهر 1400

مینا وحید از گاف سریال افرا پرده برداشت

خبرنگاران: مینا وحید به جنجالی که از طرف کاربران فضای مجازی نسبت به احیای غلط و دور از واقعیت بیمار در سریال افرا راه افتاده بود با پاسخی درست سرانجام داد.

6 مهر 1400

واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 سال از فردا شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران، بهرام عین اللهی، با تاکید بر اینکه انجام واکسیناسیون دانش آموزان فقط به منزله بازگشایی مدارس نیست، گفت: این موضوع در واقع می تواند ایجاد زمینه کند.

1 مهر 1400

دانستنیهایی درباره اتیسم

اتیسم نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیر طبیعی معین می گردد. علائم این اختلال در سه سال اول زندگی بروز می نماید. دلیل اصلی اختلال ناشناخته است و در پسران شایع تر از دختران است.

30 شهریور 1400

آنالیز ارتباط قرار گرفتن در معرض آرسنیک و ابتلا به دیابت نوع 2

محققان دانشگاه آریزونا در مطالعه اخیرشان از ارتباط میان قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آرسنیک و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 خبر داده اند.

28 شهریور 1400

افسردگی شغلی چیست و چطور می توان از آن پیشگیری کرد؟

افسردگی شغلی یکی از انواع افسردگی است که با محیط کار در ارتباط است. یعنی علائم آن زمان کار کردن بیشتر می گردد. در شرایط فعلی که بسیاری از افراد مجبور به دورکاری شده اند، افسردگی شغلی به علت انزوا و دور شدن از همکاران و محیط کار، بیشتر شده است. با چند راه...

26 شهریور 1400

راه اندازی اولین مرکز اقامتی درمان معتادان در بوئین زهرا

فرماندار شهرستان بوئین زهرا از راه اندازی اولین مرکز اقامتی اجتماع درمان مدار در این شهرستان اطلاع داد.

25 شهریور 1400

ویزای کانادا در وحشت کرونا!

اداره مهاجرت کانادا میخواهد برای متقاضیان کشورهای ایران، چین و کره جنوبی که در کانون توسعه ویروس خطرناک کرونای نو هستند و این مساله باعث محدودیت هایی برای آنها شده ویزا صادر کند. اتباع این کشورها که درخواست خود را برای ویزای کانادا ارائه داده اند و به...

22 شهریور 1400

واکنش امارات به حمله پهپادی یمن به فرودگاه أبها عربستان سعودی

وزارت خارجه امارات با صدور بیانیه ای به حمله پهپادی یمن به فرودگاه أبها عربستان سعودی واکنش نشان داد.

10 شهریور 1400

25 مدل عکس از طرح های شیک چوب روی دیوار اتاق خواب

اگر می خواهید اتاق خوابتان به معنای واقعی کلمه شیک و لوکس بنظر بیاید حتما نیم نگاهی به طرح های شیک چوب روی دیوار داشته باشید. برای اینکه چنین طرح های زیبایی را اجرایی کنید احتیاج به ایده و دانش درباره نحوه چیدمان و ست کردن وسایل دارید. البته در نهایت مهم...

6 شهریور 1400

4 بوشهری دیگر بر اثر کرونا فوت کردند

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: 4 بوشهری دیگر بر اثر کرونا فوت کردند تا تعداد قربانیان این ویروس در استان به 1086 نفر برسد.

5 شهریور 1400

نقش ویتامین B12 در درمان کرونا

مصرف ویتامین B 12 می تواند در درمان بیماری کرونا و مقابله با سویه های مختلف ویروس کووید 19 موثر باشد.

3 شهریور 1400
تعداد: (366)