مردم حتی در جنگ هم خواستار آثار هنری هستند

به گزارش مالکوم، یک نقاش معتقد است، قشری که متوجه ارزش آثار هنری هستند به جای سرمایه گذاری روی طلا یا بورس، بر روی آثار هنری سرمایه گذاری می نمایند؛ چرا که این آثار افت قیمت ندارند و هر سال نیز ارزش بیشتری پیدا خواهند کرد.

مردم حتی در جنگ هم خواستار آثار هنری هستند

مهدی رضاییان در گفت وگو با مالکوم درباره تأثیر نمایشگاه های هنری بر روحیه مردم گفت: وضعیت حال مملکت به گونه ای است که مردم در اضطراب و استرس به سر می برند. شاید مردم مقداری از دغدغه های روزمره خود با دیدن آثار هنری و حضور در گالری ها، دور شوند.

او در پاسخ به پرسشی مبنی بر راه کار پیشنهادی خود جهت جذب مخاطبان به گالری ها، گفت: هنر هواداران زیادی دارد. با تکرار برگزاری نمایشگاه های هنری در گالری ها و تبلیغ برای آنها می توان مردم را به این سمت جذب کرد.

این نقاش ادامه داد: به طور کلی گالری ها و آثار هنری هواداران خاص خود را دارند. این افراد برای خرید آثار هنری شرایط و وضعیت مالی را ملاک قرار نمی دهند، به همین دلیل آثار هنری با کیفیتِ هنرمندان سرشناسی مثل فرشچیان، کمال الملک و یا سهراب سپهری همیشه مشتریان خود را خواهند داشت و به سرعت نیز در حراجی ها به فروش خواهند رفت.

رضاییان اضافه نمود: من تقریبا از سال 52 نمایشگاه های هنری زیادی برگزار نموده ام. حتی در زمان جنگ تحمیلی نیز استقبال خوبی از آثارم گردیده، زیرا قشر خاصی از جامعه خواستار آثار هنری هستند.

او معتقد است، قشری که متوجه ارزش آثار هنری هستند به جای سرمایه گذاری روی طلا یا بورس، بر روی آثار هنری سرمایه گذاری می نمایند. چرا که این آثار افت قیمت ندارند و هر سال نیز ارزش بیشتری پیدا خواهند کرد.

رضاییان با بیان اینکه خرید اینترتی کالای هنری ضرری ندارد، گفت: به نظر من امروزه هنرمندان با استعداد زیادی داریم درحالی که با کمبود گالری روبرو هستیم. به همین دلیل خرید اینترنتی کالای هنری لطمه ای به کار گالری ها نمی زند.

او اضافه نمود: برخی گالری ها که مکان فعالیت خود را اجاره نموده اند، پس از مدتی به دلیل مسائل اقصادی تعطیل می شوند. ولی گالری هایی که مِلک مال خود آنهاست با گذشت زمان، فعالیت در حوزه هنر برایشان سودمند خواهد بود.

این هنرمند همچنین درباره خرید قسطی آثار هنری گفت: اینکه بخواهیم آثار هنری را به صورت قسطی خریداری کنیم امر جالبی نیست، چون ممکن است چک خریدار پاس نشود. اما به طورکلی اگر این کار به درستی صورت گیرد، مسئله ای ندارد.

به گزارش مالکوم، مهدی رضاییان از کودکی نقاشی را شروع نموده. بیشتر کارهای او آبرنگ است اما روش های دیگری را نیز امتحان نموده. فضای کاری این هنرمند بیشتر درباره طبیعت است.

او در حال حاضر یک نمایشگاه نقاشی با موضوع طبیعت از بافت های ماسوله، ابیانه و ورقان در گالری رضاییان درحال برگزاری دارد. اکثر آثار این نمایشگاه آبرنگ است ولی چند اثر اکریلیک نیز دارد. این نمایشگاه تا تاریخ 11 مهر برپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 44

به "مردم حتی در جنگ هم خواستار آثار هنری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم حتی در جنگ هم خواستار آثار هنری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید