پشت پرده عجیب مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکار ایرانی

پرتابگر وزنه پارالمپیکی ایران که اخیراً محروم شده است از جریان عجیب مثبت اعلام شدن دوپینگش توضیحاتی ارائه داد.

پشت پرده عجیب مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکار ایرانی

به گزارش، کمیته بین المللی پارالمپیک چند روز قبل بیان کرد که اسدالله عظیمی ورزشکار 60 ساله و جانباز ایرانی به دلیل دوپینگ با محرومیت 9 ماهه روبرو شده است. اینکه چرا ورزشکاری با این سن دچار چنین شرایطی شده، سؤالی بود که بسیاری از اهالی ورزش با آن روبرو شدند.

اسدالله عظیمی در این باره گفت: من 60 سال سن دارم و 32 سال است که به عنوان یک جانباز ورزش می کنم. در این مدت حداقل 16 مدال در سطح آسیا، دنیا و پارالپیک کسب نموده ام و در این سال ها نیز هیچ مسئله ای نداشته ام.

وی اضافه کرد: چند سال است که از قرص فشار خون به نام لوزارتان استفاده می کنم و در پرونده پزشکی ام نیز این مسئله آمده که از این قرص مصرف می کنم. قبل از آزمایش دوپینگ به مترجمی که کنارم بود، گفتم که اعلام کند از قرص فشار استفاده می کنم. به مترجم گفتم که احتیاج است که نام دقیق قرص را بگویم که او گفت احتیاجی به این کار نیست. در حالی که باید به نام قرص اشاره می کردیم.

این ورزشکار مدال آور در بازی های پارالمپیک 2016 ریو و پاراآسیایی 2018 جاکارتا گفت: پس از اعلام محرومیتم، به کمیته پارالمپیک اعتراض کردم و آن ها نیز پیگیری لازم را انجام دادند و گفتند به دلیل همین موضوع عدم اعلام نام قرص، 9 محروم شده ام، در غیر این صورت محرومیتم بیشتر از این می شد.

عظیمی در پاسخ به این سوال که مترجم از سوی کمیته پارالمپیک آمده بود یا شخصی بود، بیان کرد: آن فرد مترجم کمیته پارالمپیک بود.

وی با اشاره به اینکه دوران محرومیتش در اردیبهشت به خاتمه می رسد، گفت: در حال حاضر تمریناتم را پیگیری می کنم و در حال کوشش هستم تا اگر فرصت فراهم شد، در پارالمپیک 2020 توکیو حضور داشته باشم و بتوانم برای ایران مدال کسب کنم.

منبع: تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 10 اسفند 1398 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 722

به "پشت پرده عجیب مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکار ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده عجیب مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکار ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید