کاظمی: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا کلانشهر ها دارد

به گزارش مالکوم، نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: با ارتقاء کیفیت وسایل حمل و نقل عمومی و فرهنگ سازی به منظور استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی می توان گام موثری در جهت کاهش آلودگی هوا کلانشهر ها برداشت.

کاظمی: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا کلانشهر ها دارد

سید حمیدرضا کاظمی در گفت وگو با مالکوم با اشاره به راهکارهای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، بیان نمود: متاسفانه تا امروز صنعت را در حاشیه شهرهای بزرگ متمرکز نموده ایم. یکی از راهکارهای مقابله با آلودگی هوای کلانشهرها پیدا کردن چاره ای برای دورکردن صنایع از آنهاست.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر از این پس نباید مجوز ساخت صنایع در اطراف شهرهای بزرگ داده گردد. توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی می تواند نقش بسزایی در کاهش آلودگی کلانشهرها ایفا نماید.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز اکثر ماشین ها در کلانشهرها تک سرنشین هستند اظهار کرد: زمانی که زیرساخت های حمل و نقل شهری ارتقاء یابد قطعا مردم نیز بیشتر از وسایل عمومی استفاده خواهند کرد و گام موثری در زمینه کاهش آلودگی برداشته ایم.

کاظمی توضیح داد: تا زمانی که ما بسترهای لازم را برای استفاده مردم از حمل و نقل عمومی فراهم نکنیم، نمی توانیم انتظار داشته باشیم تا مردم از وسائل حمل و نقل استفاده نمایند.

وی در ادامه با اشاره به نقش بسزای فرهنگ سازی در کاهش آلودگی هوا، بیان نمود: یقینا فرهنگ سازی در زمینه اجرایی کردن طرح هایی نظیر سه شنبه های بدون خودرو، در روند کاهش آلودگی هوا موثر است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با ارتقاء کیفیت وسایل حمل و نقل عمومی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهرها می توان گام مثبتی در زمینه کاهش آلودگی برداشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 120

به "کاظمی: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا کلانشهر ها دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی: توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا کلانشهر ها دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید