گرما و نانو ذرات مغناطیسی شیمی درمانی را کارآمدتر می نمایند

به گزارش مالکوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، با استفاده از روشی جدید می توان تاثیرگذاری شیمی درمانی را 34 درصد افزایش داد. در این روش درمان با ذرات مغناطیسی ترکیب می گردد تا سلول های سرطانی را داغ کند و از بین ببرد.

گرما و نانو ذرات مغناطیسی شیمی درمانی را کارآمدتر می نمایند

محققان کالج لندن متوجه شده اند ترکیب گرما و داروهای شیمی درمانی فرایند از بین بردن سلول های سرطانی را تاثیرگذارتر می نماید.

به گفته آنها نانوذرات مغناطیسی حامل داروی شیمی درمانی به سلول های سرطانی تومور می چسبانند. هنگامیکه پزشکان یک میدان مغناطیسی بی خطر اطراف بدن بیمار ایجاد و نانوذرات را فعال می نمایند، این امر سبب گرم شدن آنها می گردد. به این ترتیب سلول های سرطانی که در دام ذرات نانو ذرات مغناطیس افتاده اند نیز داغ می شوند.

تحقیق نشان داده این روش تومور را ویران می نماید و سبب می گردد سلول های سرطانی برابر داروهای فعلی آسیب پذیرتر شوند.

روش مذکور تا به امروز در آزمایشگاه اجرا شده، اما پژوهشگران ادعا می نمایند نتایج مراحل اولیه نویدبخش است. با یاری این روش سلول های سرطان سینه و مغز انسان و همچنین سلول های سرطان پروستات موش در لوله های آزمایشگاهی درمان شدند. در این روش دوکسوروبیسین(یک داروی معمول شیمی درمانی) همراه نانوذرات مغناطیسی به کار گرفته شد. ترکیب گرما و این دارو 98 درصد سلول های سرطان مغز را از بین برد. حال آنکه دارو بدون استفاده از گرما 73 درصد سلول های مذکور را از بین می برد. همچنین 89 درصد سلول های سرطان سینه نیز با این روش از بین رفتند.

نتایج این تحقیق توسط محققان دیگر آنالیز و در |ورنال Materials Chemistry منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1327

به "گرما و نانو ذرات مغناطیسی شیمی درمانی را کارآمدتر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرما و نانو ذرات مغناطیسی شیمی درمانی را کارآمدتر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید