5 کاری که نباید در هواپیما انجام دهید

به گزارش مالکوم، پرواز به دلایل زیادی می تواند استرس زا باشد از تاخیرهای ناگهانی گرفته تا نشستن کنار مسافران سرکش. با این وجود، برای مهماندارانی که وظیفه شان مقابله با مسافران و رسیدگی به چالش هایی به وجود آمده است از درخواست های مداوم مشتریان گرفته تا موارد اضطراری حین پرواز مهمانداری می تواند شغلی باشد که احتیاج به صبر و نگرش مثبت دارد.

5 کاری که نباید در هواپیما انجام دهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزینس اینسایدر، در ادامه به پنج کاری اشاره می کنیم که بهتر است مسافران انجام ندهند تا تجربه پرواز بهتری را داشته باشند:

1-نادیده گرفتن مهمانداران هواپیما

در بیشتر موارد مهمانداران و اعضای خدمه پرواز مسافران را در طول پرواز تنها می گذارند. با این وجود، چند لحظه کلیدی وجود دارد که آنان با مسافران درباره به روزرسانی های مهم مانند اعلام بستن کمربند ایمنی، مشکل در پرواز و حین ارائه سرویس غذا و نوشیدنی ارتباط برقرار می نمایند. اغلب مسافران برای شنیدن صحبت های مهمانداران هدفون را از روی گوش خود بر نمی دارند.

نادیده گرفتن کسی که سعی می نماید با شما صحبت کند و برای شما نوشیدنی یا غذا سرو کند می تواند عملی بی ادبانه محسوب گردد. قانون آداب معاشرت این است که به عنوان نشانه احترام به سادگی گوش های هدفون را بردارید. اگر مسافران غذا یا نوشیدنی نمی خواهند مودبانه است که به صورت شفاهی نه بگویند.

2-سوء استفاده از فضای خالی بالای سر

یکی از بزرگترین موانعی که مهمانداران در آغاز پرواز با آن روبرو می شوند برخورد با مسافرانی است که وسایل خود را به درستی بالای سرشان قرار نمی دهند و یا به اولویت بندی ها توجه نمی نمایند. زمانی که گفته می گردد اولویت فضا برای ساک یا چمدان چرخدار یا چمدان های بزرگتر است مسافر نباید کوشش کند کیف یا کوله پشتی خود را بالای سر قرار دهد. خدمه پرواز اغلب باید از مسافران بخواهند که کوله پشتی یا کیف دستی خود را زیر جایگاه شان قرار دهند و فضای بالای سر را برای کیف های بزرگتر در نظر بگیرند.

3-به هم ریختن توالت هواپیما

توالت های هواپیما معمولا بسیار کوچک هستند بنابراین، مسافران باید سعی کند تا جایی که ممکن است فضای آن را تمیز و مرتب نگه دارند نه آن که روی جایگاه توالت ادرار نمایند! باید پرسید آیا زمانی که دست های خود را در خانه می شویید آب را روی زمین می پاشید؟ اگر پاسخ منفی است چرا این کار را در توالت هواپیما انجام می دهید. تنها چند ثانیه احتیاج است تا از دستمال کاغذی در توالت هواپیما برای تمیز کردن هرگونه بهم ریختگی یا آشفتگی بهره ببرید.

4-انتظار پتوهای رایگان

آن چه معمولا می توانید انتظار داشته باشید این است که در هواپیما احساس کنید هوا خنک تر است. به همین علت است که تماشا افرادی که لباس اندکی پوشیده اند می تواند برای مهمانداران ناامیدنماینده باشد چرا که آنان احتمالا انتظار دارند از خدمه پرواز پتوهای رایگان دریافت نمایند.

از زمان شیوع کووید -19 پتو در پروازهای داخلی در ایالات متحده ارائه نشده است. این روزها معمولا پتو فقط در پروازهای بین المللی ارائه می گردد. در نتیجه، بهتر است برای پرواز لباس های گرم تر و پوشیده تری بپوشید تا حین پرواز احساس سرما نکنید. یک پتو یا ژاکت سبک به همراه داشته باشید. اگر بیش از سه ساعت در پرواز هستید و قصد دارید بخوابید جوراب نیز ایده خوبی است.

5-درخواست از خدمه پرواز برای تغییر و برنامه پرواز به نفع مسافر

اگر مسافری برای رسیدن به پرواز بعدی دچار تاخیر زمانی گردد ممکن است برای درخواست یاری نزد مهماندار هواپیما برود و از او بخواهد راهی برای نگه داشتن پرواز پیدا کند. این در حالیست که خدمه پرواز قدرت تغییر برنامه پرواز یا زمان حرکت را ندارند. این به تصمیم مهماندار بستگی ندارد که زمان پرواز را چند دقیقه یا حتی 30 دقیقه تغییر دهد.

این تصمیم مربوط به شرکت هواپیمایی است. مسائل مرتبط با ترافیک پرواز، موارد مرتبط با گیت ها، گزارش به برج مراقبت پرواز و عوامل دیگر هیچ یک در صلاحیت و اختیار مهمانداران نیستند در نتیجه، مسافران بهتر است به جای درخواست از مهمانداران برای توقف و یا تغییر زمان و برنامه پرواز از آژانس مسافرتی یا گیت مسیرهای پروازی جایگزین را درخواست نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1401 بروزرسانی: 29 مرداد 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2042

به "5 کاری که نباید در هواپیما انجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 کاری که نباید در هواپیما انجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید