آشنایی با نمای خانه ویلایی منحصر بفرد در کوه های آلپ

به گزارش مالکوم، در این مطلب به آنالیز نمای خانه ویلایی و منحصر بفرد در منطقه ای واقع در رشته کوه های آلپ در شمال ایتالیا می پردازیم که در نوع خود یکی از پیشروان صنعت طراحی و معماری است. این ویلا توسط شرکت طراحی Camilo Boticini ساخته شده که در ادامه سعی می کنیم به صورت جزء جزء به آنالیز قسمت های مختلف این خانه ویلایی زیبا بپردازیم.

آشنایی با نمای خانه ویلایی منحصر بفرد در کوه های آلپ

جهت دریافت خدمات طراحی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

همانطور که در سه عکس زیر مشاهده می کنید در ورودی این ویلا در قسمت پایین شیب تپه قرار گرفته است و توسط پلکانی نسبتا طولانی قابل دسترس است، اما علاوه بر این در، معماران در ورودی دیگری در پشت خانه در طبقه دوم خانه بوجود آورده اند که به سوی حیاطی سرپوشیده در مقابل شیب تپه باز می گردد. این قسمت از سه جهت توسط خود ساختمان ویلا محاصر شده و در نمای روبرویی هم در مقابل تپه برامده قرار گرفته است، این ترکیب باعث بوجود آمدن حیاطی آرام و خصوصی برای لذت بردن از منظره تماشایی اطراف شده است. در نمای روبرویی این ویلا از چوب هایی به رنگ گرم و روشن استفاده شده که حسی دلپذیر و خوش آمد گویانه در بیینده ایجاد می نماید. این کار تاثیر گذاری بسیاری بر زیبایی نمای خارجی این ویلا گذاشته است.

اما همانطور که در شکل زیر می بنید برخلاف نمای روبرویی این ویلا که از چوب هایی به رنگ گرم استفاده می کرد، نمای کنار و پشتی، از جداره های فلز مفرغی کاملا ساده و بدور از هر گونه تزیین تشکیل شده است. اما این کار مفهوم زیبایی در خود دارد. با این کار زمانی که از نمای پشتی و کناری به ویلا نگاه می کنید آنرا همانند سنگی می بینید که در شیب تپه افتاده است. بخصوص هنگامی که از فاصله ایی دور به این ویلا نگاه کنید کاملا ممکن است آنرا با یک تخته سنگ عظیم اشتباه بگیرید. مفهوم این طراحی هوشمندانه، غرق شدن خانه در طبیعت اطرافش است، طبیعتی که خدمات بی نظیری در راستای آسایش و راحتی زندگی انسان ها نموده است. در نور شب نیز این ویلا کاملا محو می گردد و با طبیعت اطرافش درهم می آمیزد.

حتی از این طراحی هوشمندانه در نمای داخلی هم استفاده شده تا هنگام تماشای منظره بی نظیر این ویلا کاملا در محیط غرق شوید. در اتاق نشیمن خانه نیز از رنگ سفید استفاده شده که از دو طرف با دیوارهایی شیشه ای محصور شده است، یکی از این درها به نمای روبروی ساختمان ختم می گردد و دیگری به حیاط خلوت پشت خانه باز می گردد.

نمای خانه ویلایی

منبع: اتاق
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1146

به "آشنایی با نمای خانه ویلایی منحصر بفرد در کوه های آلپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نمای خانه ویلایی منحصر بفرد در کوه های آلپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید