تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه فراوری خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی سازی

به گزارش مالکوم، همکاری مشترک در زمینه فراوری خودرو، هواپیما ، بالگرد و کشتی سازی ، محور گفت وگوی مقامات ایران و روسیه در همایش مشترک صنعتی - تجاری دو کشور بود.

تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه فراوری خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی سازی

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، همایش ویدئو کنفرانسی صنعتی-تجاری ایران و روسیه با حضور معاونان وزیر صنعت و تجارت ایران و روسیه با تاکید بر ضرورت گسترش همکاری های دوجانبه در فراوری خودرو ، هواپیما ، بالگرد ، قطعه سازی و کشتی سازی برگزار گردید.

زادبوم معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران ، ریزانسف معاون وزیر صنعت و تحارت روسیه ، جلالی سفیر ایران در روسیه و جمعی از مقامات و فعالان حوزه سازمان توسعه و گسترش ، بخش های صنعت و تجارت دو کشور در این همایش دیدگاه های خود در زمینه راههای تقویت همکاری های صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه بیان کردند.

کاظم جلالی در این نشست با ارائه پیشنهاد تشکیل هلدینگ های مشترک تجاری و صنعتی با هدف بهره مندی بهینه از کریدور سبز گمرکی به وزارت صنعت و تجارت روسیه گفت : همکاری مشترک هلدینگ های دو کشور می تواند نقش مهمی در توسعه مراودات بازرگانی بین ایران و روسیه داشته باشد .

وی فراوری مشترک خودرو و قطعه سازی ، تبادل تجربه ، تحقیق و پژوهش در زمینه نوآوری های مربوط به طراحی و ساخت خودروهای سنگین ، از جمله اتوبوس ، کامیون و خودرو سواری، بازاریابی و سرمایه گذاری مشترک ، را از دیگر ظرفیت های موجود برای همکاری مشترک بیان کرد.

جلالی توسعه تجارت، ترانزیت و حمل و نقل را یکی دیگر از زیرساخت های مهم برای همکاری بیان کرد و گفت : تکمیل کریدور شمال جنوب ، تقویت ناوگان دریایی و حمل و نقل ترکیبی ، شامل حمل و نقل جاده ای - ریلی - دریایی ، میتواند در تسهیل تجارت بین دو همسایه مهم باشد.

سفیر کشورمان ، توسعه بنادر و استفاده از کشتی های باری ، فعالیت مشترک در زمینه فراوری هواپیما و بالگرد از دیگر ظرفیت های قابل توجه برای همکاری برشمرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1359

به "تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه فراوری خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید ایران و روسیه بر همکاری مشترک در زمینه فراوری خودرو،هواپیما، بالگرد و کشتی سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید