تجمع مالباختگان صندوق های امانات بانک ملی ، حاصل 50 سال پس انداز و سرمایه زندگی ام به سرقت رفت

به گزارش مالکوم، خبرنگاران : ظهر امروز چهارشنبه حدود 50 نفر از مالباختگانی که در بانک ملی شعبه دانشگاه دارای صندوق امانات بودند مقابل این بانک تجمع کردند.

تجمع مالباختگان صندوق های امانات بانک ملی ، حاصل 50 سال پس انداز و سرمایه زندگی ام به سرقت رفت

به گزارش ایرنا، تعدادی از صاحبان صندوق های امانات بانک ملی شعبه دانشگاه که چندی قبل مورد دستبرد سارقان قرار گرفته بود ظهر امروز با تجمع داخل شعبه نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده و خواستار معین تکلیف اموال به سرقت رفته خود شدند.

البته پس از گذشت دقایقی از این تجمع، با ورود مأموران نیروی انتظامی این افراد به داخل بانک راهنمایی شدند.

پس از حضور این افراد در داخل بانک، مسئولان شعبه با ارائه فرم هایی از آنان خواستند ضمن پر کردن فرم های مخصوص، نسبت به اعلام نوع اقلام سرقت شده اقدام نمایند.

یکی از مالباختگانی که در شعبه بانک حضور داشت به خبرنگار ایرنا گفت: حدود 20 سال است که در این بانک اقلام باارزشی همانند طلا و جواهرات و دلار و سکه خود را به امانت می گذاریم.

وی ادامه داد: همسر بنده استاد دانشگاه است و فکر می کنم بالای 300 سکه به همراه حدود دو کیلو طلا و اندازهی دلار و یورو در این بانک به امانت گذاشته بودیم که به سرقت رفته است.

این خانم با انتقاد از نحوه برخورد مسئولان بانک ملی شعبه دانشگاه با افرادی که در این بانک صندوق امانات داشتند، ادامه داد: از روز دوشنبه و پس از سرانجام تعطیلات، مدام به بانک مراجعه می کنیم که متأسفانه مدیران و کارمندان بانک در این خصوص جوابگو نیستند و مدام می گویند اگر داد بزنید پلیس را خبر می کنیم. یک نفر نیست به ما بگوید گناه ما چیست که تمام سرمایه زندگیمان بر اثر بی دقتی مدیران بانک از بین رفته است.

یکی دیگر از مالباختگان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: دو هفته پیش و به علت اینکه سارقی از منزل و سرقت از خانه های محله مان در حوالی خیابان کارگر زیاد شده بود، حدود 10 سکه و اندازهی طلا به صندوق امانات بانک آوردم اما فکر نمی کردم در کمتر از دو هفته در بانک سرقت گردد.

وی با بیان اینکه اعتراض حق ماست ولی مسئولان بانک با ما برخورد درستی ندارند، اضافه کرد: ما برای براندازی که اینجا جمع نشده ایم بلکه آمده ایم حقمان و سرمایه ای که از ما به سرقت رفته است را بگیریم و چندین مرتبه نیز به ماموران همین را گفتیم.

اعتراض افراد مالباخته به مسئولان بانک تمامی ندارد و در حالی که با پر کردن فرم های مربوطه در پی جوابی برای زمان یافتن سارقان و دسترسی به سرمایه ها و امانات خودشان در بانک هستند با این پاسخ از طرف مسئولان شعبه روبرو می شوند که نیروهای امنیتی و پلیس در پی سارقان هستند و به محض یافتن جدیدترن اطلاعات، مالباختگان را آگاه خواهند کرد.

حاصل 50 سال پس انداز و سرمایه زندگی ام به سرقت رفت

پیرزنی که حدود 70 سال به نظر می رسد و گویا تازه از تجمع مالباختگان در مقابل شعبه اطلاع یافته است با چشمانی گریان وارد بانک شده و مدام فریاد می زند کل زندگی و سرمایه ام رفت، شوهرم در حال دق کردن است و من هم کل سرمایه 50 سال زندگی ام در داخل بانک سرقت شده است؛ مگر می گردد بانک را سرقت کرد؟ آن هم صندوق امانات را…!

در میان افراد داخل بانک، دختر جوانی هم حضور داشت که بنا به گفته خودش اندازه قابل توجهی دلار و طلا و جواهرات در بانک به امانت گذاشته بود؛ وی به خبرنگار ایرنا گفت: بانک ملی شعبه دانشگاه یکی از مجهزترین بانک های کشور است و به علت فضای بسیار بزرگ واقعا سرقت کردن از این بانک با تمامی حفاظ و دوربین های حفاظتی کار سختی بود.

وی اضافه کرد: قطعا مدیران این بانک باید محاکمه شده و جوابگو باشند اینکه حدود 300 صندوق امانت این بانک سرقت گردد واقعا جای سوال و شبهه دارد که با این فضای بزرگ بانک چرا سارق مستقیم به صندوق امانات در طبقه بالایی رفته قطعا جای دقیق این صندوق امانات برای سارقان از قبل معین شده بود.

در حال حاضر شرایط مقابل بانک عادی است و تجمعی وجود ندارد.

رئیس و معاون شعبه دانشگاه بانک ملی برکنار شدند

بنا بر اعلام رسمی بانک ملی، رئیس و معاون ریالی شعبه دانشگاه این بانک،به علت خسارت وارده از سمت خود برکنار شدند.

در اطلاعیه ای که روابط عمومی بانک ملی ایران منتشر کرد، آمده است: در پی بروز حادثه سرقت از صندوق های اجاره ای شعبه دانشگاه و خسارات وارده به مردم و مشتریان به حکم مدیر عامل بانک، رئیس و معاون ریالی این شعبه از سمت خود برکنار شدند و مراتب برخورد قانونی لازم با آنها و سایر مقصرین در حال اجرا است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 تیر 1401 بروزرسانی: 24 تیر 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 2010

به "تجمع مالباختگان صندوق های امانات بانک ملی ، حاصل 50 سال پس انداز و سرمایه زندگی ام به سرقت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع مالباختگان صندوق های امانات بانک ملی ، حاصل 50 سال پس انداز و سرمایه زندگی ام به سرقت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید