تداوم بارش ها در نوار شمالی کشور طی امروز

به گزارش مالکوم، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ادامه بارش ها در نوار شمالی و بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور همراه با وزش باد و گاهی رعدوبرق برای امروز (12 اردیبهشت ماه) اطلاع داد.

تداوم بارش ها در نوار شمالی کشور طی امروز

به گزارش مالکوم، صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا در تشریح آخرین شرایط هوا اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (12 اردیبهشت ماه) برای نوار شمالی و بخش هایی از شرق و جنوب شرق کشور بارش باران و وزش باد و گاهی رعد و برق پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه نمود: فردا (13 اردیبهشت ماه) بارش در شمال غرب، غرب سواحل مرکزی و غربی خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی و دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی پیش بینی می گردد. در مناطقی از نوار شرقی کشور نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی اضافه نمود: یکشنبه (14 اردیبهشت ماه) به جز غرب و جنوب غرب در سایر مناطق بارندگی خواهیم داشت و به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد. دوشنبه (15 اردیبهشت ماه) برای شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد و در سایر مناطق جوی به نسبت پایدار حاکم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: از اواخر وقت روز یکشنبه و طی روز دوشنبه (14 و 15 اردیبهشت ماه) در استان های تهران، البرز، سمنان، قم و شمال اصفهان شاهد وزش باد شدید خواهیم بود. در روز سه شنبه (16 اردیبهشت ماه) برای بخش هایی از شمال غرب بارش پراکنده پیش بینی می گردد و در سایر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (13 اردیبهشت ماه) کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای 12 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (14 اردیبهشت ماه) نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات به همراه رگبار و رعد وبرق و وزش باد با حداقل دمای 13 و حداکثر دمای 23 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 932

به "تداوم بارش ها در نوار شمالی کشور طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم بارش ها در نوار شمالی کشور طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید